2024 m. liepos 2–31 d.

Pirmadieniais–penktadieniais 10.00–19.00 val.

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyrius (A. Mapu g. 18, Kaunas)

Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijai bendradarbiaujant su Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešaja biblioteka nuo liepos 2 d. (A. Mapu g. 18, Kaunas) bus eksponuojama Objektinio meno studijų programos studentų paroda „Meninės gamtos studijos – Vasaros džiaugsmai“.

Paroda „Vasaros džiaugsmai“ – tai meninės gamtos studijos perteikiamos per iliustratyvių spalvotų piešinių siužetinius ieškojimus. Gamtos formų studijose išryškinamas įvairiapusis ir žavingas gamtos pasaulio floros ir faunos grožis. Parodą puošia kvapą gniaužiantis dekoratyvinių iliustratyvių kompozicijų rinkinys, kurio kiekvienas kūrinys yra kruopščiai sukurtas taip, kad įkūnytų individualų studento gamtos suvokimą ir interpretaciją. Šie išskirtiniai kūriniai – grafiniai piešiniai atskleidžia jaunųjų menininkų meistriškumą išgauti subtilias detales, niuansuotas tekstūras ir ryškius gamtos atspalvius. Nesvarbu, ar vaizduojamas švelnus kiaulpienės išsiskleidimas, ar didingas sklandančio paukščio buvimas, kiekvienas kūrinys kviečia stebėtoją pasmalsauti užburiančiu ir nuolat besikeičiančiu gamtos pasauliu. Ši įspūdinga paroda kviečia tyrinėti ir įvertinti gamtos pasaulio stebuklus ir magiją, atskleidžiant dažnai nepastebimus, tačiau nepaprastus floros ir faunos bruožus.

Šios parodos kūriniai ne tik demonstruoja studento žingeidumą bei jo požiūrį į gamtos grožį, bet ir išryškina meistrišką išieškotą kompozicinių elementų taikymą. Naudodami simetriją, asimetriją, disimetriją, proporcijas, kontrastą, niuansus, ritmą ir harmoniją, jaunieji menininkai tolesniame kūrybos procese sukūrė unikalias kompozicijas, kurias vėliau gali taikyti stiklo, keramikos, odos, tekstilės studijose.

Parodos dalyviai: Augustina Budžiulytė, Monika Imbrasaitė, Aurelija Jovani, Augusta Berta Klišytė, Laurinta Praščiūnaitė, Eglė Kuprytė (absolventė), Gintarė Juškaitė (absolventė).

Parodos kuratorė: Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Objektinio meno studijų programos koordinatorė Sigita Grabliauskaitė