Vasario 27 d.–kovo 26 d.

Menų akademijos „Pelėdų kalno“ galerija (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas)

Vasario 27 d. 16 val. Menų akademijos „Pelėdų kalno“ galerijoje (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas) atidaroma personalinė tapytojos Medos Norbutaitės paroda „Probrėkšmais“.

„1987 – 1990 m. studijavau tuometiniame S. Žuko taikomosios dailės technikume, kuris jį baigiant jau vadinosi Aukštesniąja meno mokykla, o dabar – turi Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto pavadinimą.
Viskas kinta laike. Kartais tik probrėkšmais grįžtame į išgyvenimus sukėlusias aplinkas, kurios jau turi kitokius kontekstus ir turinius. Ant Pelėdų kalno įvyko didieji mano gyvenimo virsmai, savasties paieškos, kūrybos pradžia.
Parodos ekspoziciją sudaro kūriniai iš įvairių ciklų bei projektų. Darbų temos tai – žmonių santykiai bei jų provokuojamos būsenos ar elgsenos, pradedant nuo buities teritorijos iki istorijos ar politikos aspektų. Tai kasdienių pastebėjimų refleksijos, įžvalgų, apmąstymų apie amžinybę ir laikinumą, tiesą ir melą, aistras ir išgyvenimus ištransliavimas. Tai probrėkšmais apčiuoptos mintys…
Paveiksluose objektų vaizdai jungiami į simbolines prasmes, tarp jų ieškoma loginio ryšio. Tai organizuojama per simbolius bei jų jungtis į kodus. Jie atpažįstami, bet savaip interpretuotini. Stebintis paveikslą gali kurti savus naratyvus, inspiruotus sava patirtimi. Tarp vaizduojamų objektų pavidalų nešamos žinutės ir santykio tarp jų, ar buvimo konteksto bei vaizdavimo pobūdžio, įvyksta formaliai neišreikštas vaizdu ryšys – tapybinė implikacija“. (Meda Norbutaitė)

Parodos kuratorius: Arvydas Martinaitis