2023 m. rugsėjo 15 – spalio 15 d.

„Aukso pjūvio“ galerija (BLC verslo centras, K. Donelaičio g. 62, Kaunas), VDU daugiafunkcis mokslo ir studijų centras (V. Putvinskio g. 23, Kaunas)

Daugiau nei dešimtmetį Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos lektorius, stiklo menininkas, restauratorius Artūras Rimkevičius organizuoja tarptautinio kūrybinio projekto „Kvadratas“ parodą, kurioje naujausius savo kūrinius pristato vaizduojamojo ir taikomojo meno srityse kuriantys dailės disciplinų dėstytojai iš Baltijos šalių ir Lenkijos.

Šiais metais jau XIV-ąjį kartą organizuojama paroda „Kvadratas. Laisvės laivas“ kvies žiūrovus menininkų darbuose atrasti Ukrainą ir Lietuvą jungiančius istorinius ryšius, pastebėti įamžintus reikšmingus dabarties momentus, o galbūt įžvelgti ir ateities vizijas.

A. Rimkevičius sako, kad tema šių metų parodai nebuvo pasirinkta tik iš šalies stebint tai, kas šiuo metu vyksta visai šalia mūsų, bet iš tikrųjų jaučiant, kuo gyvena mūsų broliai ir sesės, kadangi parodos organizatorius palaiko ryšius su Kaune gyvenančia ukrainiečių šeima. „Mūsų pagalba jiems yra labai svarbi. Turime būti kartu su ukrainiečiais šią sunkią akimirką. Tačiau pagalba gali būti ne tik finansinė. Kartais bendravimas, pabuvimas drauge yra tai, ko reikia labiausiai“, – sako A. Rimkevičius.

Parodoje bus galima pamatyti ir Menų akademijos lektorių: Sigutės Bronickienės, Birutės Šležienės, Lolitos Grabauskienės kūrinius.

Rugsėjo 15 d. 17 val. kviečiame apsilankyti parodos „Kvadratas. Laisvės laivas“ atidarymo renginyje, kuris vyks „Aukso pjūvio“ galerijoje (BLC verslo centras, K. Donelaičio g. 62, Kaunas). Antroji parodos dalis eksponuojama VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, Kaunas).

Daugiau apie parodą skaitykite dienraštyje „Kauno diena“.

Paroda veikia: 2023 09 15 – 10 15

Parodos kuratorius: Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto lektorius Artūras Rimkevičius