2022 m. birželio 1 – liepos 15 d.

„Aukso pjūvio“ galerija (BLC verslo centras, K. Donelaičio g. 62, Kaunas)

Iki liepos 15 d. „Aukso pjūvio“ galerijoje (BLC verslo centras, K. Donelaičio g. 62, Kaunas) eksponuojama tarptautinio Baltijos šalių dailės disciplinų dėstytojų kūrybinio projekto „Kvadratas – 13: Kimono” paroda, kuruojama Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos dėstytojo, stiklo menininko Artūro Rimkevičiaus. Ekspozicijoje kūrinius pristato Menų akademijos Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos koordinatorė, stiklo menininkė Sigita Grabliauskaitė, dėstytoja, odos menininkė Lolita Grabauskienė, dėstytoja, keramikė Birutė Šležienė, Dizaino studijų programos dėstytoja, grafikė Sigutė Bronickienė, Dailės kūrinių konservavimo ir restauravimo studijų programos dėstytojas, stiklo menininkas Artūras Rimkevičius ir Pedagogikos katedros docentė dr. Sigita Saulėnienė.

Japonija ir Baltijos šalys. Rytai ir Vakarai. Kimono ir baltų genčių rūbas. Ištisa jūra istorinių ir kultūrinių skirtumų. Tačiau greta – ir subtilios, gelminės japonų ir baltų pasaulėvokos jungtys. Jas dar kartą siekė apčiuopti projekto „Kvadratas-13: Kimono“ dalyviai – Lietuvos, Latvijos ir Estijos dailės disciplinų dėstytojai.

Kimono – nacionalinis Japonijos rūbas – neabejotinai yra vienas iš pagrindinių Japonijos nacionalinės kultūros simbolių, viena iš dažniausių asociacijų su šia šalimi.

Beveik trisdešimt dėstytojų menininkų iš trijų Baltijos valstybių, pasitelkę tapybos, grafikos, fotografijos, taip pat tekstilės, keramikos, stiklo ar medžio apdorojimo technikas, „matavosi“ kimono ir kitus Japonijos kultūros artefaktus, reflektavo Chiunės Sugiharos veiklą.

Paroda eksponuojama „Aukso pjūvio“ galerijoje (BLC verslo centras, K. Donelaičio g. 62, Kaunas)  ir VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, Kaunas).

Menotyrininkė Violeta Krištopaitytė-Jocienė

Parodos kuratorius: Artūras Rimkevičius

Parodos koordinatorės: Rugilė Bagdonienė, Violeta Krištopaitytė-Jocienė

Paroda veikia: 2022 06 01 – 2022 07 15