Antradienį, lapkričio 22 d., 10 val.  Kauno kolegijos Verslo fakulteto Verslo centre (Gedimino g. 41, 26 aud.) vyks akademiniam  jaunimui skirta konferencija-diskusija „Išnaudok savo galimybes Europoje: nuo savanorystės iki karjeros“. Renginyje inovacijų bei technologijų ekspertai, komunikacijos ir profesinio jaunimo judumo specialistai dalinsis savo įžvalgomis apie jaunimo ateities karjeros įgūdžių ir technologijų tendencijas, supažindins su mokymosi, savanorystės ir darbo galimybėmis Europoje, netruks ir praktinių ES teikiamų galimybių pavyzdžių.

2022-tieji yra paskelbti Europos jaunimo metais ir paskirti jaunųjų europiečių galimybėms ir perspektyvoms po pandemijos atkurti. Inovacijų laboratorijos „Future Leadership“ įkūrėja ir vadovaujanti partnerė Justina Klyvienė pristatys ateities verslo tendencijų ir signalų analizę: kokios kompetencijos ir įgūdžiai dominuos ateityje? Ateitis kuriama šiandien, todėl svarbu žinoti, kas į ką keičiasi, kokie nauji vartotojų poreikiai iškyla, kokios technologijos sparčiai vystosi ar kokie nauji judėjimai kyla ir ką tai sako apie ateities įgūdžius ir kompetencijas. Pranešėja kvies pažvelgti į šiandienos pasaulį per futuristinę perspektyvą.

Žurnalistas, LRT Plius laidos „Mokslo sriuba“ bendraautoris, laisvai samdomas technologijų, mokslo ir interneto pasaulio gidas Lukas Keraitis atskleis naujausius technologinius pasiekimus dirbtinio intelekto srityje, pristatys kuriančio dirbtinio intelekto dabartines galimybes.

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje komunikacijos grupės asistentė  Aneta Stankevičienė kalbės apie ES tikslus bei esamas (ir finansuojamas) galimybes jaunimui įsitraukti į pilietinės visuomenės kūrimą, tarptautinės patirties įgijimą ir įgūdžių išplėtimą per studijas, darbą, savanorystę; pristatys programas, susijusias su švietimu, mokymu ir jaunimo politika.

EURES nacionalinio koordinavimo skyriaus vyr. specialistė Goda Maciulevičienė supažindins su vienos iš ES iniciatyvų, skirtos pagerinti sąlygas europiečių profesiniam judumui, EURES tinklo galimybėmis jaunimui.

Kauno kolegijos studentė Gabrielė Šipailaitė, šiuo metu atliekanti „Erasmus+“ praktiką Portugalijoje, asmeniniu pavyzdžiu pristatys ES programų naudą profesinėms kompetencijoms tobulinti.

Konferenciją-diskusiją moderuos Kauno Europe Direct centro vadovė Diana Lukoševičiūtė-Burneikienė ir  Kauno kolegijos Verslo fakulteto lektorius Saulius Tvirbutas.

Dalyvių skaičius ribotas – būtina registracija. Registracija vykdoma iki lapkričio 21 d. (imtinai).

Renginio organizatoriai: Kauno Europe Direct centras ir Kauno kolegijos Verslo fakulteto Vadybos ir teisės katedra.

Renginio metu bus fotografuojama / filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.