Spalio 28 d.

16 val.

Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos „Pelėdų kalno“ galerija (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas)

Spalio 28 d. (ketvirtadienį) 16 val. Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos „Pelėdų kalno“ galerijoje (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas) vyks komiksų knygos „Grybo auksas“, apie skulptorių Vincą Grybą, pristatymas, kuriame su renginio dalyviais susitiks V. Grybo anūkė, vitražo menininkė, Jurbarko Vinco Grybo memorialinio muziejaus vedėja Rasa Grybaitė ir menotyrininkės Saulė Mažeikaitė-Teiberė bei dr. Nijolė Tumėnienė.
Vienas žymiausių XX a. pirmosios pusės lietuvių skulptorių V. Grybas (1890–1941) yra neatsiejamas nuo Menų ir ugdymo fakulteto – menininko kurtos pelėdos iki šiol puošia fakulteto teritoriją juosiančią tvorą. Būtent nuo šių išmintingų paukščių ir kilo Pelėdų kalno pavadinimas!
Pasak populiarios komiksų autorės Miglės Anušauskaitės, paaugliams (13+) ir suaugusiesiems skirtas, komiksas ne tik vizualiai patrauklus, bet ir informatyvus: atveria skulptūros meno principus, jos kūrimo užkulisius, sunkumus ir džiaugsmus. Kokio didumo dirbtuvių reikia skulptūrai sukurti? Kur rasti modelį angelui? Kaip nulipdyti emociją? Į šiuos ir kitus klausimus stengėsi atsakyti komikso herojus V. Grybas, tuo pat metu bandydamas išgyventi permainingu istoriniu periodu.

Gali būti, jog renginio metu bus atskleista paslaptis, kur V. Grybas slėpė savo „auksą“. Būkite pirmieji, kurie tai sužinos!

Renginyje gali dalyvauti tik galimybių pasą ar jam prilygstančius dokumentus turintys dalyviai. Viso renginio metu būtina dėvėti apsauginę nosį ir burną dengiančią veido kaukę.