2022 m. liepos 1–30 d.

„Varna. Terasa“ (Naglių g. 37, Nida)

Liepos 1 d. „Varna. Terasa“ (Naglių g. 37, Nida) atidaroma Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Įvaizdžio dizaino studijų programos diplomantės Karolinos Vaitiekūnaitės dešimties įvaizdžių fotografijų paroda „Nuotakos įvaizdis siurrealizmo tematikoje“. Parodoje, kuri K. Vaitiekūnaitei yra pirmoji, atskleidžiamas netradiciškas, atitrūkstantis nuo standartų, nuotakos įvaizdis, paremtas pasaulinio masto literatūros šedevru – Levo Tolstojaus romanu „Ana Karenina“.

Diplomantę inspiravo pagrindinės romano veikėjos Anos psichologinis portretas, glaudžiai susijęs su žmogaus patekimu į sistemos pinkles. Tai buvo aktualu prieš 144 metus, tai išliko aktualu ir šių dienų kontekste. Fotografijų cikle nuotakos paveikslas kuria harmoningą požiūrį į moters emocijų kaitą.

Karolina Vaitiekūnaitė – įvaizdžio dizainerė, savo kūrybiniame kelyje susižavėjusi siurrealistine stilistika, kuriai būdinga loginio mąstymo, estetikos, normų nepaisymas ir balansavimas ant ribos tarp to, kas tikra ir to, kas negali būti tiesa, siekia revoliucionuoti nusistovėjusį požiūrį į nuotakos įvaizdį. Kūrėja sako, kad itin svarbu kurti bei siūlyti rinkai nestandartinius, kartais nepatogius, tačiau individualumą atskleidžiančius asmens įvaizdžius. O taip pat edukuoti visuomenę apie psichologinio portreto ir įvaizdžio sintezės ir harmonijos svarbą.

Parodos autorė dėkoja kūrybinei komandai:
Darbo vadovėms: lekt. Violetai Dobrovolskienei ir doc. dr. Jovitai Dargienei
Fotografui: Timotiejui Rimšai
Grimo ir šukuosenų meistrei: Ugnei Andziulevičiūtei
Modeliams: Šarlotai Zakarauskaitei, Kotrynai Kašėtaitei ir Vanesai Vaivadaitei
Asistentėms: Samantai Lukauskaitei ir Karolinai Ketvirtytei

Parodos kuratorė: Įvaizdžio dizaino studijų programos koordinatorė Violeta Dobrovolskienė

Paroda veikia: 2022 07 01 – 2022 07 30