Spalio 25 d.

9–13 val.

Pirmadienį, spalio 25 d., vyks Teisingumo ministerijos rengiamas jubiliejinis 15-asis Konstitucijos egzaminas. Verslo fakulteto Vadybos ir teisės katedra tradiciškai kviečia Kauno kolegijos bendruomenės narius pasitikrinti savo teisines žinias, prisidėti prie šalies bendruomeniškumo bei teisinio pamato stiprinimo.

Pasak teisingumo ministrės Evelinos Dobrovolskos, šiemet Konstitucijos egzaminas bus draugiškesnis vartotojui, labiau pritaikytas žmonėms su negalia, geriau pasiekiamas bausmių vykdymo įstaigose esantiems žmonėms, o taip pat aktyviai kviečiami įsitraukti svetur gyvenantys lietuviai.

„Konstitucijos egzaminas įprasmina gražią tradiciją, kai smalsi, aktyvi, pilietiška visuomenė priimdama šį teisinio švietimo iššūkį prisideda prie mūsų valstybės demokratinių vertybių įtvirtinimo, jos teisinio pamato stiprinimo.

Kviečiu visus šiemet aktyviai dalyvauti jubiliejiniame Konstitucijos egzamine, nes kiekvieno Jūsų prisidėjimas liudija, kad esame neabejingi ne tik savo šalies raidai, bet ir kiekvieno žmogaus laisvių ir teisių puoselėjimui“, – sako teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.

Egzamino dieną, spalio 25-ąją, dalyviai prisijungti prie egzamino galės nuo 9 iki 13 val., užduotims atlikti skiriamos 45 min. Egzaminą sudarys uždari testo ir vienas atviras klausimai. Egzaminas vyks svetainėje www.konstitucijosegzaminas.lt.

Nugalėtojų laukia specialus Prezidento įsteigtas prizas, laureatai taip pat bus apdovanoti Teisingumo ministerijos prizais. Per keturiolika Konstitucijos egzamino gyvavimo metų konstitucines žinias pasitikrino apie 400 tūkst. žmonių – maždaug kas 7 Lietuvos pilietis.