2022 m. birželio 8 – liepos 30 d.

Kauno miesto muziejaus Pilies skyrius (Pilies g. 17, Kaunas)

Iki liepos 30 d. Kauno miesto muziejaus Pilies skyriuje (Pilies g. 17, Kaunas) eksponuojama personalinė Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Fotografijos studijų programos diplomantės Ievos Sutkaitytės paroda „Sovietmečio filosofijos įtaka šiandieninio žmogaus gyvenime“.

Lietuva, kaip ir kitos posovietinės šalys, XX a. patyrė du didelius istorinius lūžius – sovietmetį ir jo žlugimą bei nepriklausomos valstybės atkūrimą. Šiuos sukrėtimus lydėjo esminiai politiniai, socialiniai ir kultūriniai pokyčiai. Neišvengiamai jie turėjo įtakos ir žmonių gyvenimui, vertybėms, elgesio modeliams, požiūriams.

Sovietinio masinio būsto erdvės gali pasiūlyti apčiuopiamą požiūrį į to meto suformuotą gyvenimo būdą. Neretai šios būstų erdvės ir objektai nagrinėjami, siekiant ištirti gyventojų bei valstybės santykį sovietinėje kasdienybėje. Valstybė bandė plėsti viešąją erdvę, sulyginti žmones, o gyventojai tuo pat metu stengėsi kurti bent jau privatumą ir individualumą, kiek tai buvo toleruojama iš aukščiau. Šioje painioje erdvėje susipina politika, architektūra, urbanistika bei nuasmenintas žmogus. Per šią prizmę galime atpažinti jau pasikeitusias ar vis dar istorinės atminties fragmentus išlaikiusias erdves.

Parodos kuratorė ir ko-kuratorė: Svetlana Batura, Ieva Sutkaitytė

Parodos rengėjai: Kauno miesto muziejus

Paroda veikia: 2022 06 08 – 2022 07 30