Parodos pradžia gruodžio 12 d.

Parodos pabaiga gruodžio 29 d.

Justino Vienožinskio menų fakultetas

A. Lukio fotografijos paroda „Mobilografija“, eksponuojama iki gruodžio 29 d.

Ekspozicijoje – vaizdai iš kūrėjo kasdienybės, susitikimų, kelionių. Nedideli (tiek formatu, tiek savo reikšme), iš jiems įprastų kontekstų išimti fragmentai, tampa naujų istorijų kūrėjais ir pasakotojais, atverdami žiūrovui erdvę matyti ir rasti tai, pro ką jis dažniausiai praeina nepastebėdamas.

Apie 1986-uosius metus fotografas pradėjo dėstyti Vilniaus dailės akademijoje ir vadovauti įkurtai fotolaboratorijai, o 1996-aisiais A. Lukys kartu su kolega sudarė fotografijos ir medijos meno studijų programą ir jau 20 metų dėsto VDA.

Apie 1983-uosius metus buvo sukurta nuotraukų serija, kurioje menininkas įamžino Užupio šaligatvius iki renovacijos. Ši serija ypatinga ne tik dėl to, jog joje išlikusi istorija. Kiekviena nuotrauka yra atspausta ant rankų darbo popieriaus, o pasirinktas minimalus fotografijų spalvų intensyvumas, sukuria nykstantį vaizdą. Tai – ženklai, atminties fragmentai, kurie blunka, tirpsta, lygiai kaip prisiminimai.

Svarbus menininko kūrybinėje biografijoje yra projektas „Throught the Lens – Point of View“, kurtas kartu su G. Trimaku ir fotografu Remigijumi Treigiu. Šis projektas, kaip įvardina fotografas, yra džiazas. Nei vienas autorius, iki parodos eksponavimo dienos, nežino, ką jo kolegos rengiasi pristatyti būsimoje grupinėje ekspozicijoje. Vienintelė sąlyga, kurios laikėsi menininkai: galerinė erdvė turi priminti namus, į kuriuos užėjęs žiūrovas nesijaustų esantis muziejuje, o jaustų svetingų namų atmosferą. Apkeliavęs nemažai ekspozicinių erdvių skirtingose šalyse, projektas buvo pristatytas ir JAV.

„Ką aš suvokiau per visą ko nors darymą?“, – klausė A. Lukys, – „Menas veikia ne per tai, kaip kūrėjas jį pagamina, o per metaforišką savo būvį, kuris atsiskleidžia šiuolaikiniame lauke.“