Kovo 13 d.

 13:00 val.

Studijų centras, 407 aud.

Kovo 13 d., antradienį, Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto Teisės katedra kviečia Kauno kolegijos bendruomenę paminėti Europos vartotojų teisių dieną. Šia proga organizuojamu renginiu siekiama suteikti aktualiausią informaciją vartotojų teisių užtikrinimo klausimais ir didinti galimybes naudotis paprastomis, veiksmingomis, greitomis ir nebrangiomis teisių apsaugos priemonėmis. Paskaita vyks 13 valandą Konferencijų salėje (Pramonės pr. 22A, 407 aud.).

Atsižvelgiant į vis augantį turizmo sektorių, reklamos bei e-prekybos srautą, renginio metu kompetentingi teisės ekspertai pateiks atsakymus į šiuo metu opiausius vartotojų teisių užtikrinimo klausimus:

  • Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos vartojimo paslaugų saugos ir kokybės departamento direktorės pavaduotoja Raimonda Balnienė skaitys pranešimą „Vartotojų teisių gynimas turizmo sektoriuje“.
  • Savo įžvalgas tema „Šiuolaikinė reklama vartotojų teisių gynimo požiūriu“ pateiks Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos ekonominių interesų departamento direktorius Marekas Močiulskis.
  • Dėmesį į e-prekybos teisinius klausimus sutelks UAB „Dextera NT“ vadovas, Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto Teisės katedros asistentas Mindaugas Slavinskas, kuris skaitys pranešimą „E –prekyba. Vartojimo teisiniai aspektai“.

Europos vartotojų teisių diena visoje Europos Sąjungoje minima kovo 15-ąją. Šią dieną vartotojų gynimo organizacijos visame pasaulyje organizuoja renginius, kuriais siekiama informuoti vartotojus apie jų teises ir gynimo būdus, atkreipti žiniasklaidos dėmesį į vartotojų teisių pažeidimus ir paskatinti visuomenę aktyviai įsitraukti į vartotojus ginančių organizacijų veiklą.

„Praėjusio amžiaus septintojo dešimtmečio pradžioje buvęs JAV prezidentas J. Kennedy sakė, kad vartotojai esame mes visi – tai didžiausia ekonominė grupė, veikianti ir veikiama beveik kiekvieno sprendimo tiek viešajame tiek privačiame sektoriuose. Šiandien vartotojai tampa lygiaverčiais rinkos dalyviais ir partneriais, todėl kalbėti apie vartotojų teises tampa itin aktualu, taip skatinant ne tik būsimųjų specialistų, bet ir visuomenės sąmoningumą“, – ir dalyvauti renginyje ragina iniciatyvos idėja dalijasi Teisės katedros vedėja Iveta Vitkute–Zvezdinienė.

Renginio metu bus galima sužinoti atsakymus į konkrečius klausimus. Susidūrusiuosius su iššūkiais vartotojų teisių srityje kviečiame iki renginio aprašyti susiklosčiusią situaciją ir savo klausimą atsiųsti el. paštu greta.grikietyte@go.kauko.lt.