Rugsėjo 9 – 18 dienomis Lietuvoje vyks Europos Tarybos programos „Europos paveldo dienos“ (EPD) renginiai, šiemet kreipdami dėmesį į aktualią, – tvarumo, – temą. Šia proga Verslo fakulteto Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedra kviečia Kauno kolegijos bendruomenę pažinti greta esantį kultūros paveldą ir sudalyvauti renginyje „XX a. I pusės gyvenamųjų interjerų paveldas: istorija ir atkūrimo iššūkiai“, kuris vyks rugsėjo 14 d., trečiadienį, 18 val. Kauno apskrities viešosios bibliotekos III a. renginių erdvėje (K. Donelaičio g. 8).

Renginio metu bus aktualizuojama tvarumo tema interjero dizaine, siekiant atkreipti dėmesį į XX a. I pusės gyvenamųjų būstų vertes, restauravimo svarbą. Menotyrininkė dr. Aistė Dičkalnytė skaitys paskaitą „Tarpukario miestiečių interjerai: tarp modernumo ir tradicijų“, kurioje bus galima sužinoti, kaip atrodė prieškario gyventojų namai, kokios vyravo mados ir kaip interjerai pasikeitė vykstant modernizacijai.

Norint atnaujinti baldą, dažnai nebūtina įdėti daug darbo. Galbūt užtenka pašalinti mechaninius pažeidimus ar seną dangą pakeisti nauja ir taip atidengti jo vertes. Žinant reikalingus etapus, tinkamai pasirinkus medžiagas baldą galima atnaujinti patiems namuose, tačiau esama atvejų, kuomet verčiau kreiptis į specialistą. Apie visa tai edukacinėje paskaitoje „Medinių dirbinių restauravimas: ką galima pasidaryti patiems ir kada kreiptis į specialistą?“ papasakos meninių baldų restauratorius Aurelijus Blažinauskis.

Po renginio lauks ekskursija „Senieji Prekybos, pramonės ir amatų rūmai ir rūmų pirmininko butas juose“. Ekskursijos metu bus pristatyti buvę Prekybos, pramonės ir amatų rūmai – vienas ryškiausių Kauno modernizmo pastatų, kuriame šiuo metu yra įsikūrusi Kauno apskrities viešoji biblioteka. Ekskursijoje bus aptariamos interjerų paveldo vertybės, pastato išplanavimo ypatumai su rūmų pirmininko tarnybiniu butu.

Norint dalyvauti, būtina užsiregistruoti el. paštu kaunistika@kvb.lt. arba tel. nr. + 370 32 42 44.

Organizatorius: Kauno kolegijos Verslo fakulteto Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedra  | Partneris: Kauno apskrities viešoji biblioteka

Data: Rugsėjo 14 d., 18 val.

Vieta: Kauno apskrities viešosios bibliotekos III a. renginių erdvėje (K. Donelaičio g. 8).

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Renginį finansuoja: