Gegužės 10 d.

13:00 val.

Studijų centras, 407 aud.

Gegužės 10 d., ketvirtadienį, Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos Buhalterinės apskaitos studentai kviečia Kauno kolegijos bendruomenę iš arčiau pažinti buhalterio specialybę – studentai pirmą kartą minės savo profesinę šventę. Šia proga organizuojama diskusija „Buhalterio profesija: iššūkiai ir kasdienybė“, kuri vyks 13 val. Kauno kolegijos Konferencijų salėje (407 aud., Pramonės pr. 22A).

Kaip teigia Apskaitos ir finansų katedros lektorė Erika Besusparienė, nors buhalterio profesija yra viena seniausių specialybių, šiandien šios srities specialistai išlieka vieni ieškomiausių. „Minėdami buhalterio dieną, norime visiems priminti, koks yra svarbus buhalterio darbas ir kad tai daugiau nei skaičių dėliojimas“, – informuoja viena iš renginio organizatorių.

Šventės dieną apie buhalterio profesijos iššūkius ir kasdienybę pasakos kompetentingi šios srities specialistai: UAB „Botasta“ direktorius, didelę patirtį turintis ir kompetentingas auditorius, atliekantis auditus Lietuvoje ir užsienio valstybėse Kęstutis Urbanavičius, jau 22-uosius profesinio darbo metus skaičiuojanti UAB „Kesko Senukai Lithuania“ vyr. buhalterė Violeta Staniukaitienė ir laisvai samdoma buhalterė Karolina Kazlauskaitė.

Profesija, kurioje svarbūs ne tik skaičiai
Profesinę dieną viso pasaulio buhalteriai švenčia kasmet antrąjį gegužės penktadienį. Be šios profesijos atstovų neįmanoma nė vienos įmonės veikla, nes jie atlieka daugybę įmonei svarbių funkcijų: sudaro ataskaitas, išrašo sąskaitas, stebi duomenis apie įmonės turtą ir finansinę būklę, skaičiuoja pelną ir kt.

Šiuo metu apskaitos specialiste įmonėje UAB „Festo“ dirbanti Finansų trečiakursė Austė Uselytė įsitikinusi, kad šių dienų apskaitos specialistas ne tik turi išmanyti apskaitą, technologijas, bet ir gebėti kūrybiškai mąstyti, bendrauti ir svarbiausia – visada būti žingeidus. Taip pat šios profesijos atstovams svarbu nuolat atnaujinti žinias. „Manau, jog profesinės sėkmės paslaptis – nuolatos domėtis pokyčiais, įgytas žinias taikyti praktikoje, ugdyti kompetencijas ir sukauptomis žiniomis dalytis su kitais“, – teigia UAB „Kesko Senukai Lithuania“ vyr. buhalterė V. Staniukaitienė.

Pirmą kartą Kauno kolegijoje vyksiančio renginio organizatoriai įsitikinę, kad fundamentalūs dalykai buhalterio darbe lieka tie patys, tačiau keičiasi šio darbo kasdienybė. „Tikimės, kad šis renginys taps tradicine švente mūsų bendruomenėje ir laikui bėgant galėsime drauge pasižiūrėti, kaip keičiasi buhalterio kasdienybė“, – teigia Apskaitos ir finansų katedros lektorė E. Besusparienė.