Vasario 21 d. – kovo 28 d.

Kauno kolegija (Pramonės pr. 22A, Kaunas)

Vasario 21 d. (pirmadienį) 14 val. Kauno kolegijos „Stiklo galerijoje“ (stiklinė jungtis tarp Pramonės pr. 20 ir Pramonės pr. 22A pastatų) atidaroma pirmoji Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos studentės Augustos Bertos Klišytės personalinė paroda „Kūno tapyba – mitologinės būtybės“.

Pomėgį tapyti ant kūno studentė lavina jau seniai, dalyvaudama tarptautiniuose ir nacionaliniuose konkursuose, kuriuose jos darbai įvertinami aukščiausiomis prizinėmis vietomis: „International Body Art Festival Lithuania‘ 2019 – I vieta, Beauty Expo‘2019 – II vieta. „Žmogaus kūnas man yra ir kūrybos medžiaga, ir vaizdavimo objektas. Be to, kūrybos procese modelio kūnas reaguoja į mano judesius, todėl kiekvienas darbas tampa ir bendrystės su modeliais – aktorėmis Taura Kvietinskaite ir Kamile Tereikaite – erdvės kūrimu“, – sako studentė.

Personalinėje parodoje eksponuojamuose darbuose interpretuodama graikų mitines būtybes, A. B. Klišytė su žiūrovu mezga dialogą apie tai, koks yra šiuolaikinis žmogus. Per  šviesius, harmoningus ar, priešingai, chaotiškus, keliančius nerimo jausmą spalvinius derinius, potėpius, detales, atsiskleidžia šiuolaikinį žmogų kaustantis nerimas, išgyvenamas skausmas, meilės ilgesys, kančia patyrus išdavystę. Kiekviena menininkės kuriama mitinė būtybė reflektuoja tam tikrą būseną, charakterio ypatybę ar simbolinę reikšmę. Pavyzdžiui, Harpiją, kuri graikų mitologijoje vaizduota kaip žmones grobianti bjauri sparnuota moteris, A. B. Klišytė atskleidžia kaip naikinančios jėgos personifikaciją. Darbuose studentė ne tik gilinasi į spalvas ir potėpius. Pasitelkdama skirtingas tapymo technikas, faktūras, kontrastus, o taip pat silikonines formas, primenančias žmogaus odą, ji suteikia modelio kūnui skulptūriškumo, reljefiškumo, transformuodama jį į mitinę būtybę.

Menininkės kūrinius savita interpretacija papildo nuotraukose juos įamžinęs fotografas Naglis Dzinga.

Parodos kuratorė: Sigita Grabliauskaitė

Paroda veikia: 2022 02 21 – 03 28