Gegužės 10 d.

18:00 val.

 Fotografijos galerija „Bright & Showy“

Jau šiandien lygiai 18 val. Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultete (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas) įvyks Gallery Weekend Kaunas’ 18 atidarymas!

Laukia butō šokio teatro Okarukas „Doll 2.O“ premjera, duris plačiai atvers ne tik buvusi laikinoji M. K. Čiurlionio galerija, bet ir menų fakulteto fotografijos galerija „Bright & Showy“, kurioje – Algio Griškevičiaus paroda „Mutanatai“.

„Mutantai – besikeičiančios arba pasikeitusios būtybės. Jie atrodo kaip žmonės, bet ar yra tokie? Kartais sunku suprasti, ar jie mūsų atspindys, ar, priešingai – gyvas (?) priekaištas šiandienos visuomenei. Ironiškai žvelgdamas į šiuolaikinį kūno įvaizdžio formavimą ir perdėtą jo aukštinimą, autorius sąmoningai deformuoja žmogaus kūną arba sukuria jam neįprastą ir nenatūralų kontekstą.

A.Griškevičiaus kūryboje žmogus dažnai būna didesnis už aplinką, ji neadekvačiai sumažinama santykyje su juo, taip tarsi dar stipriau pabrėžiamas nepagrįstas žmogaus susireikšminimas ir tuštybė.

Paradoksalu ir tai, kad krikščionybei išgyvenant vieną sudėtingiausių savo istorijos etapų, menininkas dabarties absurdui įvaizdinti pasitelkia būtent religinius simbolius ir jais visapusiškai manipuliuoja. Beje, skiriamasis mutantų ženklas – paukščio galva. Nesu tikra, ar simbolių kalba reikšminga ir šį kartą, tačiau, bet kuriuo atveju, jo buvimas brėžia dar vieną priešpriešą tarp simbolio prasmės ir ironijos objekto. Paukštis – amžinumo išlaikymo pagalbininkas, laisvos dvasios simbolis. Taip pat tai – augimo, dvasinio pakilimo bei įkvėpimo simbolis. Ši priešprieša vėl iškelia klausimą, ar mutanto kaukė mums tinka?“