2022 m. lapkričio 14 – 2023 m. sausio 2 d.

Kauno rajono Ramučių kultūros centras (Centrinė g. 26 C, Ramučių k., Kauno r.)

Iki 2023 m. sausio 2 d. Kauno rajono Ramučių kultūros centre (Centrinė g. 26 C, Ramučių k., Kauno r.) eksponuojama Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Įvaizdžio dizaino studijų programos diplomantės Karolinos Vaitiekūnaitės personalinė paroda „Nuotakos įvaizdis siurrealizmo tematikoje“.

Ekspozicijoje išryškėja netradiciškas, atitrūkstantis nuo standartų, nuotakos įvaizdis, paremtas pasaulinio masto literatūros šedevru – Levo Tolstojaus romanu „Ana Karenina“. Diplomantę inspiravo pagrindinės romano veikėjos Anos psichologinis portretas, glaudžiai susijęs su žmogaus patekimu į sistemos pinkles. Tai buvo aktualu prieš 144 metus, tai išliko aktualu ir šių dienų kontekste. Parodoje atsiskleidžia harmoningas požiūris į moters emocijų kaitą.

Karolina Vaitiekūnaitė – įvaizdžio dizainerė, savo kūrybiniame kelyje susižavėjusi siurrealistine stilistika ir siekianti revoliucionuoti nusistovėjusį požiūrį į nuotakos įvaizdį. Kūrėja sako, kad itin svarbu kurti bei siūlyti rinkai nestandartinius, kartais nepatogius, tačiau individualumą atskleidžiančius asmens įvaizdžius, o taip pat – edukuoti visuomenę apie psichologinio portreto ir įvaizdžio sintezės ir harmonijos svarbą.

Parodos autorė dėkoja kūrybinei komandai:
Darbo vadovėms: lekt. Violetai Dobrovolskienei ir doc. dr. Jovitai Dargienei
Fotografui: Timotiejui Rimšai
Grimo ir šukuosenų meistrei: Ugnei Andziulevičiūtei
Modeliams: Šarlotai Zakarauskaitei, Kotrynai Kašėtaitei ir Vanesai Vaivadaitei
Asistentėms: Samantai Lukauskaitei ir Karolinai Ketvirtytei

Parodos kuratorė: Įvaizdžio dizaino studijų programos koordinatorė Violeta Dobrovolskienė

Paroda veikia: 2022 11 14 – 2023 01 02