Kovo 8 d.

 13:30

Kauno kolegijos Teisės katedra, 21 aud.

Kovo 8 d., ketvirtadienį, 13.30 val. Vadybos ir ekonomikos fakulteto Teisės katedra, minėdama Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, pradeda renginių ciklą „100 teisės įžvalgų“. Ta proga Kauno kolegijos bendruomenė yra kviečiama susipažinti su šiuolaikinės teisės aktualijomis: baudžiamuoju procesu ir Europos Sąjungos bendrojo duomenų apsaugos reglamento pokyčiais.

Šiomis temomis savo įžvalgas išsakys ir  fundamentalius tyrimus apžvelgs Teisės katedros socialiniai partneriai: Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Marijus Šalčius ir UAB „SDG“ teisės departamento teisininkė Birutė Pėstininkė.

Susitikimo metu M. Šalčius skaitys pranešimą tema „Valstybės civilinė atsakomybė už nukentėjusiajam padarytą žalą baudžiamajame procese“. Kaip teigia pats pranešėjas, teisėsaugos institucijoms yra priskirtos vienodos nusikalstamų veikų ikiteisminio tyrimo ir baudžiamojo proceso veiksmų kontrolės praktikos formavimo funkcijos. Ikiteisminį tyrimą atliekantys ar jį kontroliuojantys pareigūnai pripažįsta, kad informacijos apie Lietuvos Respublikos pralaimėtas civilines bylas dėl žalos, atsiradusios dėl neteisėtų baudžiamojo proceso veiksmų, atlyginimo sklaida yra akivaizdžiai nepakankama.

„Specialiai nesidomint net nežinoma apie tokio pobūdžio teisminius procesus ar teismų konstatuotus padarytus procesinius pažeidimus. Taip sudaromos prielaidos jau konstatuotiems pažeidimams pasikartoti ateityje“, – kalbėdamas apie temos aktualumą pabrėžia vyriausiasis prokuroras.

Dar viena ne tik būsimiesiems teisininkams, bet ir kitų  specialybių atstovams aktuali tema  – nuo 2018 m. gegužės 25 d. įsigaliosiantis Europos Sąjungos bendrasis duomenų apsaugos reglamentas. Renginio metu didesnę kaip septynerių metų profesinę ir konsultacinę patirtį asmens duomenų apsaugos, darbo teisės klausimais turinti B. Pėstininkė pristatys, ką privaloma žinoti apie šį reglamentą, kaip pasiruošti naujovėms bei užtikrinti tinkamą savo duomenų apsaugą.

Susitikimas vyks Kauno kolegijos Teisės katedroje 21 auditorijoje (Gedimino g. 41, Kaunas).