Iki rugpjūčio 28 d. Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Laikinojoje M. K. Čiurlionio dailės galerijoje (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas) eksponuojamą parodą „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“ lydi įdomūs edukaciniai renginiai, skirti dviejų miestų pažinimui ir jų draugystės skatinimui. Liepos 28 d. 18 val. parodos organizatoriai kviečia į ant Pelėdų kalno vyksiančią diskusiją-pokalbį apie Kauno ir Vilniaus medinę architektūrą ir jos likimą „Pokalbiai apie du miestus: medinė architektūra“.

Susitikimo metu bus kalbama apie tai, kokią įtaką miesto ir jo žmogaus savivokai daro jo paveldas, koks paveldas Kaunui ir Vilniui yra patogus, o kokį būtų galima laikyti nepatogiu – taigi atmestinu ir nesaugotinu? Ir svarbiausia – kokią vietą užima greitai nykstantis medinis architektūrinis paveldas? Pokalbį moderuos architektūros istorikas dr. Vaidas Petrulis, jame dalyvaus miestų antropologė dr. Jekaterina Lavrinec, architektas Povilas Konkulevičiaus ir fotografas Andrius Surgailis.

Atvykite kartu su visa šeima, nes kol vyresnieji dalyvaus pokalbyje, vaikai ir paaugliai galės užsiimti jiems skirtomis veiklomis:

    • edukaciniu žaidimu „Palapinė, kelionė ir muzika“, kurio metu dalyviai susipažins su svarbiausiomis Lietuvos muzikos pasaulio asmenybėmis, įvykiais ir datomis, lavins savo pastabumą, ieškodami paveikslėlių, pasislėpusių tarp margaspalvių palapinių, gros įvairiais muzikos instrumentais;
    • dirbtuvėlėmis „Kaip gimsta skudutis“, kuriose iš natūralaus tikro vamzdelio, augančio upių pakrantėse, tikrais staliaus įrankiais dalyviai patys kurs muzikos instrumentą – iš pradžių skudutį, švilpą, o galiausiai – fleitą, kuriais pasimokys ir groti;
    • užsiėmimu „Miestas atsinaujina: saugoti ar ne?“, kurio metu dalyviais kels klausimą, kuo vis dėlto skiriasi nauji ir seni pastatai? Kur slypi jų vertė? Užsiėmimo vedėjai skatins vaikštinėjant lauke pastebėti vertingus pastatų elementus ir atrasti atsakymus į klausimus, kurie atskleis daug įdomių detalių.

Renginys ir užsiėmimai yra nemokami. Veiklos vyks nuo 17.30 iki 19.00 val.

„Pokalbiai apie du miestus: medinė architektūra“ transliaciją bus galima stebėti portale „Kauno diena“.

Daugiau informacijos apie Kauno miesto muziejaus ir MO muziejaus parodą „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“ rasite čia.

Renginio partneris: Kauno kolegija

Renginio rėmėjai: „Kaunas pilnas kultūros“, „Kauno baldai“, „Kauno diena“, „Kaunas Sauce“

Renginį pristato: „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“