Per pusantrų metų Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto komanda: dėstytoja prof. dr. Raimonda Simanaitienė, Menų akademijos vadovė dr. Inga Valentinienė ir lektoriai Sigutė Bronickienė, Birutė Šležienė, Aurimas Mickus, idėją išleisti Kauno meno mokyklos (KMM) 100 metų jubiliejui skirtą knygą pavertė realybe – praėjusių metų pabaigoje, sulaukus pritarimo ir palaikymo iš Kauno kolegijos direktoriaus Pauliaus Baltrušaičio bei direktoriaus pavaduotojo dr. Mindaugo Misiūno, intriguojančiomis istorijomis, puikiomis iliustracijomis turtinga knyga „Piešiame Pelėdų kalne”, kurioje apžvelgiama KMM istorija nuo 1922 m. iki 2022 m. iš piešimo disciplinos perspektyvos, buvo išleista.

„Kauno meno mokyklos raida nebuvo iki galo aiški, todėl pirmasis tikslas rengiant šią knygą buvo išsiaiškinti, kiek ir kokių institucijų veikė mokyklos teritorijoje. Informacijos ieškota archyvuose, remtasi gyvąja atmintimi. Išsiaiškinus visus raidos etapus ir su jais susietas šioje vietoje veikusias institucijas, reikėjo kiekvieną etapą patyrinėti, gilinantis į piešimo programas, ryškias to etapo dėstytojų, studentų, absolventų asmenybes”, – pažymi prof. dr. R. Simanaitienė, pagrindinio leidinio teksto autorė.

Knygoje yra daug vertingos informacijos, kuri papasakota labai įdomiai, žaismingai. Keturiuose „Piešiame Pelėdų kalne” skyriuose atskleidžiamos dar niekur negirdėtos istorijos. Leidiniui iliustruoti buvo atrinkti visų nuo 1922 m. iki 2022 m. piešimą dėsčiusių dėstytojų, studentų, absolventų darbai, saugomi Menų akademijos metodiniame fonde, kurį kuruoja lektorės S. Bronickienė ir B. Šležienė.

Knygos dizaino autorius A. Mickus akcentuoja, jog kurdamas jos dizainą siekė, kad knyga ne tik primintų praeitį, bet ir atspindėtų dabartį, todėl jos viršeliui pasirinkta ryški oranžinė spalva, kuri yra ir energijos, kūrybiškumo simbolis, ir teminė Menų ir ugdymo fakulteto spalva. Taip pat knygą puošia fakulteto absolventės Gerdos Burokaitės Kauno meno mokyklos 100 metų jubiliejui sukurto logotipo fragmentas – stilizuota pelėda, kuri yra neatsiejama nuo KMM ir nuo jos tradicijas tęsiančios Menų akademijos.

Šia išskirtine ir vertinga knyga galite papildyti savo biblioteką. „Piešiame Pelėdų kalne” įsigyti galite Menų akademijoje įsikūrusioje meno kūrinių parduotuvėje „Pelėdų kalnas“ (K. Šklėrio g. 1, Kaunas).
Parduotuvės darbo laikas: I–IV 8–16 val., V 8–15 val.
Knygos kaina – 41 euras.

„Piešiame Pelėdų kalne” autoriai: prof. dr. Raimonda Simanaitienė (KK, VDU, pagrindinio leidinio teksto autorė), dr. Inga Valentinienė (KK, projekto vadovė, pratarmės autorė), Sigutė Bronickienė (KK, albumo dalies sudarytoja, „Post scriptum” skyrelio autorė), Birutė Šležienė (KK, albumo dalies sudarytoja). Recenzentės: dr. Aistė Dičkalnytė, dr. Reda Šatūnienė. Teksto redaktorė: dr. Aušra Ganusauskienė. Vertimas į anglų kalbą: Gemma Navickienė. Dizaineris ir maketuotojas: Aurimas Mickus. Fotografai: Svetlana Batura, Greta Kalinauskaitė, Viktorija Vaitilavičiūtė, Gabrielius Kavaliauskas, Domas Rimeika, Sigutė Bronickienė, Birutė Šležienė, Gintautas Survila ir kt.