Kauno meno mokyklos 100-mečiui skirtą, Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos organizuojamą, meno mokyklos absolventų parodų ciklą tęsia daugybę tarptautinių apdovanojimų pelniusio, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato dailininko Stasio Eidrigevičiaus personalinė paroda „12 naujų atokvėpių“, kurioje eksponuojamos pastelės, mažosios grafikos darbai, atvirukai.

Menų akademijos „Pelėdų kalno“ galerijoje pristatomą dvylikos pastelių kolekciją, kurią dailininkas atrinko drauge su sūnumi Ignacy, sudaro naujausi darbai, sukurti pandemijai sustabdžius skubantį pasaulį. „Galėjau užsidaryti, susikaupti ir kurti. Menininkams tai buvo labai geras laikas“, – sako S. Eidrigevičius. Piešinį ir tapybą jungiančia pastelių technika sukurti, metaforiški kūriniai įtraukia žiūrovą, paskatina jį užlaikyti savo žvilgsnį, ilgai stebėti kompozicijas.

Ekspozicinėse Menų akademijos „Koridoriaus“ erdvėse eksponuojamuose mažosios grafikos kūriniuose S. Eidrigevičius perteikia savo mintis ir jausmus. Preciziškuose darbuose smulkiausia detalė yra reikšminga ir prasminga, žiūrovui tampanti simbolišku raktu į paslaptingą menininko vidinį pasaulį. Atvirukų ekspozicijoje dailininko kurti siurrealistiški personažai atgyja pasakodami fantastiškiausias savo istorijas, kurių norisi klausyti vis iš naujo ir iš naujo.

Parodą papildo gausi S. Eidrigevičiaus albumų, iliustruotų knygų kolekcija, kuri vieniems parodos lankytojams sukels sentimentus, o kitiems – pakurstys fantaziją ir smalsumą.

Vasario 23 d. 16 val. „Pelėdų kalno“ galerijoje (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas) vyks susitikimas su dailininku, kuris, kaip ir jo kūriniai, bus įsimintinas.

Parodos kuratorė: Inga Valentinienė

Paroda veikia: 2022 02 10 – 03 08