Nuo šiol pavasarį praeiti pro Kauno kolegiją nesustojus, tikriausiai, pavyks nedaugeliui. Kauno kolegijos Verslo fakulteto kieme besiskleidžiančiais žiedais ir svaigiais aromatais praeivius vilios sakurų medelių alėja. Tiesa, alėja grožėtis kvies ne tik praeivius, tačiau ypatingai lauks čia užsukančių Verslo fakulteto absolventų, kuriems ir skirta ši aukštosios mokyklos dovana.

Iniciatyvos organizatoriai pasakoja, jog kol kas alėjos – tik užuomazgos. Balandžio 21-ąją aukštosios mokyklos kieme kartu su absolventais pasodinta 11 medelių, tačiau tikimasi, jog ateityje, su kiekviena nauja absolventų laida, takas nusidrieks vis gausesniais sakurų žiedais, įtraukiant į jų sodinimą ir socialinius partnerius.

„Kaip japonams sakuros simbolizuoja besikeičiantį gyvenimo ciklą, taip ir Verslo fakultete išleidžiami absolventai užbaigia trumpą Kauno kolegijos etapą. Tačiau mūsų siekis – kad šis cikliškumas nesibaigtų: kad bent per gražiausią sakurų žydėjimą susitiktume pasidalinti savo įspūdžiais ir pasiekimais“, – sako Kauno kolegijos Verslo fakulteto dekanė, pridurdama, jog laikui bėgant ši alėja simbolizuos, kiek nusipelniusių absolventų ne tik sėmėsi žinių, bet ir savo žiniomis, pastangomis, geranoriškumu prisidėjo prie Alma mater augimo.

Pasak radijo stoties „Tau“ laidų vedėjo, fakulteto absolvento Jono Jačiunskio šis simbolis turėtų atkreipti ir dabar studijuojančių jaunų žmonių dėmesį bei susimąstyti, ką iš tiesų reiškia alumno sąvoka, kurios reikšmę, atvirauja,  ir pats suprato visai neseniai. „Tie sakurų žiedai, kaip ir studijos aukštojoje mokykloje – gražus trumpas laikotarpis, kuris yra vienas iš mūsų gyvenimo pakopų: žydėjimas būna labai greitas, momentinis, bet išties įspūdingas, kaip ir mokslo vaisiai, kurių reikia išlaukti“, – sako jis.

Medelių alėją, kaip bendrystės simbolį bendru balsavimu visų laikų fakulteto absolventai išrinko patys dar lapkričio mėnesį vykusio absolventų renginio „VF grupiokų dūzgės“ metu, o pradžią iniciatyvai atsirasti suteikė socialiniai partneriai – audito, apskaitos, teisės, mokesčių ir finansų konsultacijų įmonė UAB „Grant Thornton Baltic“, atidarydama alumnų fondą.

„Pirmaisiais Verslo fakulteto alumnų fondo steigėjais tapome neatsitiktinai. Jau daugybę metų „Grant Thornton Baltic“ ir Kauno kolegiją sieja glaudus ryšys. Prie to prisidėjo mano pačios ir kolegų aktyvus dalyvavimas kolegijos veikloje vedant paskaitas, vertinant studentų baigiamuosius darbus ir taip auginant ateities Lietuvos ekspertus. Bet ypač džiaugiamės kolegijos užaugintais specialistais: mielai priimame studentus ne tik atlikti praktiką įmonėje, bet ir dažnas tampa lygiaverčiu mūsų komandos nariu“, – džiaugiasi bendrovės partnerė Alma Ziziliauskienė, linkėdama būsimiems absolventams būti smalsiems ir žingeidiems net ir sėkmingai pabaigus kolegijos mokslus.

Nuo Kauno kolegijos įsikūrimo pradžios studijas Verslo fakultete baigė daugiau kaip 10 tūkst. įvairių sričių absolventų – ambicingų, žingeidžių, kūrybiškų ir atkaklių asmenybių. Kasmet fakultete tęsiama tradicija suburti buvusius studentus, tiesa, šie susitikimai tradiciškai vyksta rudenį. Tad tikimasi, jog nuo šiol į Alma mater žydinčios sakuros absolventus sugrįžti vilios ir pavasarį.