Po bepraūžiančios pandemijos, visuomenė vėl sujudo naudotis paslaugomis, kurių nebuvo galima suteikti karantino metu. Ne išimtis – sveikatingumo sektorius, kuriame netylantys telefonų skambučiai ir vartotojų užklausos privertė susimąstyti apie tai, kad žmonių jau nebetenkina įprasti paslaugų paketai, kad jų poreikiai yra pasikeitę.
Atliepiant idėjų paieškos bei kūrybiškumo naujiems sprendimams poreikį balandžio mėnesį Kauno kolegija pakvietė „Eglės sanatoriją“ sutelkti jėgas ir kartu su partneriais iš Suomijos Xamk taikomųjų mokslų universiteto bei suomišku sveikatingumo sektoriaus partneriu Kruunopuisto dalyvauti tarptautiniame hakatone. Jame pasitelkiant studentų kūrybiškumą ir žinias siekta sukurti sprendimus, padedančius užtikrinti greitesnį bei efektyvesnį šių paslaugų sektoriaus atsigavimą po pandemijos.
Dvi dienas trukusiose dirbtuvėse dalyvavo Sveikatingumo ir SPA paslaugų vadybos, Taikomosios komunikacijos bei Kultūros ir laisvalaikio vadybos studentai. Dirbtuvių metu mišrios komandos kūrė paslaugų paketus partnerinėms Suomijos bei Lietuvos sveikatingumo organizacijoms: generavo idėjas, įtraukiant fizinio bei psichologinio atsigavimo aspektus, tyrė situaciją rinkoje – konkurenciją, išskirtinumą bei kainos santykį.
Viena iš hakatono mentorių Komunikacijos katedros vedėja Viktorija Navickienė pasakoja, kad pasiūlyti sprendimai buvo unikalesni vieni už kitus: nuo terapijos su gyvūnais, Igloo namelių (eskimų žiemos būstas), iki įvairių natūralių ingredientų atstatomųjų procedūrų. Svarbiausia, ką pabrėžia V. Navickienė, visos pristatytos idėjos buvo ne tik įdomios, bet ir lengvai įgyvendinamos, kadangi studentams buvo sudarytos sąlygos tiesiogiai konsultuotis su sveikatingumo sektoriaus atstovais.
Renkantis naujos paslaugos idėją – įgyvendinimo kriterijus
Kartu su lietuviais realizuojamų dirbtuvių metu Kruunopuisto sanatorija vertingiausia, studentų pasiūlyta, paslauga savo organizacijai išrinko „Minčių, kūno bei sielos detoksikacijos“ programą, sudarytą iš aromaterapijos, litoterapijos (gydymo kristalais), meno ir muzikos terapijos, plūduriavimo kapsulės bei imuninės sistemos stiprinimo programos. Jaunieji inovatoriai taip pat pasiūlė į rinką įvesti skaitmeninę detoksikaciją, t. y., Suomijos vartotojams pasiūlyti laiką sanatorijoje praleisti be išmaniųjų telefonų, kompiuterių ir televizijos.
Tuo tarpu „Eglės sanatorija“ nusprendė, kad jų organizacijai labiausiai praverstų „Atjaunėjimo ir imuniteto stiprinimo“ programa bei ją sudaranti smėlio terapija, sportas baseine su treniruokliais–dviračiais, masažas vandeniu, deguonies terapija kapsulėje, piešimo smėliu terapija. Pristatydami šią idėją studentai akcentavo natūralių produktų įtraukimo į procedūras svarbą.
Po įvykusio hakatono džiaugsmo neslepia ir „Eglės sanatorijos“ atstovai, kurie iškėlė mintį, jog tokio pobūdžio bendradarbiavimas galėtų tapti tradicija, pabrėždami tai, jog per gana trumpą laiką buvo pasiekta išties inovatyvių, modernių, kūrybiškų ir, – svarbiausia, – įgyvendinamų sprendimų. „Konsultacijų metu bendraujant su studentais buvo įdomu išgirsti jų pasiūlymus ir idėjas, padėti jiems geriau suprasti kokias paslaugas mes teikiame dabar ir kokias jie, kaip būsimi specialistai, mano kad galėtume teikti ateityje“, – įspūdžiais dalijasi „Eglės sanatorijos“ rinkodaros specialistė Edita Mazuronytė.
Skaitykite daugiau naujienų portale „Kauniečiams“.