Kauno kolegijos Verslo fakulteto studentė Urtė Mikučiūnaitė šią vasarą paskyrė pažinčiai su tyrėjo darbu. Rugpjūčio 28 dieną Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre vykusioje konferencijoje „Mokslo vasara 2024“, kurią organizavo Lietuvos mokslo taryba (LMT), studentė pristatė savo vasaros praktikos rezultatus.

„Šiame tyrime nagrinėjama skaitmenizacijos ir ekonominių rodiklių sąveika Europos šalyse. Tyrimo tikslas – išsiaiškinti, kaip skaitmeniniai procesai, technologijos ir inovacijos prisideda prie šalių ekonominio augimo ir plėtros. Pagrindinis uždavinys yra nustatyti skaitmenizacijos poveikį įvairiems ekonominiams rodikliams. Tyrimas taip pat analizuoja skaitmenizacijos lygio ir jos poveikio ekonomikai skirtumus tarp Europos šalių. Skaitmenizacijos svarba šiandien vis auga, nes technologijos tampa pagrindine konkurencingumo, našumo ir inovacijų varomąja jėga. Šia tema susidomėjau, nes skaitmeniniai sprendimai yra būtini verslo ir viešojo sektoriaus veiklos efektyvumui. Svarbiausia, kad skaitmenizacija gali būti tiek augimo katalizatoriumi, tiek iššūkiu mažiau išsivysčiusioms šalims bei šio tyrimo rezultatai gali būti naudingi siekiant skatinti skaitmenines inovacijas ir užtikrinti tvarų ekonominį augimą visoje Europoje“, – teigia studentė. Jos tyrimas buvo vykdomas kartu su lektore Aiste Lastauskaite.

Šiemet LMT konferencijoje dalyvavo rekordinis studentų skaičius – net 265 studentai iš 18 mokslo ir studijų institucijų. Konferencijoje buvo galimybė išgirsti jaunųjų tyrėjų praktikos metu atliktus darbus ir pasiektus rezultatus. Renginyje taip pat dalyvavo LMT Mokslo ir verslo bendradarbiavo skyriaus kolegos, kurie kvietė jaunuosius talentus sužinoti, kaip jų moksliniai tyrimai gali tapti verslo sėkmės istorija ir kokios yra finansavimo galimybės jų inovatyviems projektams.

„Pasiruošimas „Mokslo vasara 2024“ konferencijai buvo nuoseklus. Pirmiausia, kartu su darbo vadovės A. Lastauskaitės pagalba, atlikau mokslinės literatūros analizę apie skaitmenizacijos ir ekonominių rodiklių sąveiką, vėliau vadovaujantis Eurostato ir kitų šaltinių duomenimis, analizavau šalių ekonominius rodiklius, lygindama pažengusias ir atsiliekančias šalis skaitmenizacijos srityje. Taip pat ruošiau vizualinę medžiagą – diagramas, lenteles ir grafikus, kurie padėtų aiškiai ir suprantamai pateikti tyrimo rezultatus. Svarbi pasiruošimo dalis buvo ir viešojo kalbėjimo įgūdžių tobulinimas. Be to, tiek tyrimas, tiek jo pristatymas buvo rengiamas anglų kalba. Repetavau savo pranešimą, siekdama užtikrinti sklandų pristatymą ir, galiausiai, pasiruošiau galimiems klausimams ir diskusijoms, kad galėčiau atsakyti į auditorijos klausimus ir pateikti platesnį kontekstą, jei būtų poreikis“, – apie pasirengimą pasakoja U. Mikučiūnaitė.

Tačiau studentės akademiniai iššūkiai nesibaigė Lietuvoje. Šiuo metu ji tęsia studijas Ispanijos Almerijos universitete pagal „Erasmus+“ programą. „Nusprendžiau dalyvauti „Erasmus+“ programoje dėl didelio noro aplankyti kitas šalis ir išbandyti save tarptautinėje aplinkoje. Tai puiki galimybė susipažinti su kitokia kultūra, plėsti akiratį ir užmegzti naujas pažintis. Tarptautinio bendradarbiavimo patirtį vertinu kaip itin vertingą, nes ji leidžia tobulėti tiek akademiškai, tiek asmeniškai“, – pasakoja U. Mikučiūnaitė. Almerijoje, esančioje Viduržemio jūros pakrantėje, ji gilina savo marketingo ir pardavimų žinias.

Kauno kolegijos studentė ir toliau planuoja vykdyti mokslinę veiklą. Gavusi Lietuvos mokslo tarybos stipendiją, savo tyrimus vystys kartu su Kauno kolegijos mokslininke Rasa Bartkute. „Su LMT stipendija planuoju tęsti tyrimus projekte „Žalieji balsai: žaliųjų nuomonės formuotojų poveikis darnaus vartojimo skatinimui“. Šiomis dienomis tvarumas ir ekologiška aplinka yra lygiai tiek pat aktuali tema kaip ir anksčiau paminėtas skaitmeninimas, be to šių dienų rinkoje verslai labiausiai ir orientuojasi į ekologišką aplinką bei skaitmenizaciją, kad vartotojams būtų kuo labiau patogu naudotis kuriamais produktais. Tad šio būsimo tyrimo metu įgytos žinios tikrai pravers ateityje, dirbant mano studijų srityje. Ateinantiems metams pagrindinis tikslas toliau siekti akademinio tobulėjimo, įsilieti į savo profesijos rinką ir kaip ir dabar, priimti kiekvieną man suteiktą galimybę dalyvauti įvairiuose projektuose toliau kaupiant žinių kapitalą“, – apie ateities planus pasakoja mergina.

Įkvėpimo ir motyvacijos siekti ambicingų tikslų U. Mikučiūnaitė semiasi iš noro kurti stabilią ir prasmingą ateitį, darant tai, kas teikia džiaugsmą. Ji pabrėžia, kad Kauno kolegija yra puiki vieta šiam tikslui siekti. „Studijuodama Pardavimus ir marketingą turiu galimybę atskleisti savo kūrybiškumą bei įgyvendinti originalias idėjas. Teorinių paskaitų ir praktinių užsiėmimų metu gimsta realūs projektai, kurie leidžia gilinti žinias bei tobulinti įgūdžius, padedančius geriau suprasti verslo pasaulį. Tai bus ypač naudinga mano profesinėje karjeroje,“ – teigia U. Mikučiūnaitė.

Ji taip pat ypatingą dėmesį skiria savo dėstytojai A. Lastauskaitei, kurią laiko svarbia savo akademinio kelio dalimi: „Noriu išreikšti ypatingą padėką dėstytojai Aistei Lastauskaitei, kuri dar pirmajame kurse pastebėjo mano potencialą ir įtraukė į įvairius projektus. Jos palaikymas ir pagalba tapo atspirties tašku, nuo kurio pradėjau kryptingai siekti savo tikslų.“