Vasario 11-oji – Pasaulinė ligonių diena. Jai paminėti ir sergančiuosius pradžiuginti ilgalaikės ir trumpalaikės senelių ir neįgaliųjų globos namuose VšĮ „Globasta“ ir Respublikinėje Kauno ligoninės Slaugos klinikoje susitelkė Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Slaugos katedros studentai bei dėstytojai.

Renginio pagrindinė idėja – atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad sergantiesiems reikia ne tik gydymo, bet ir malonaus dėmesio. „Kartais mums atrodo, kad esame nelaimingi vien todėl, kad kažko neturime, o sergančiam senoliui užtenka labai mažai, net ir trumpo pokalbio per kurį sužinai apie visą žmogaus gyvenimą. Šios akcijos plėtoja socialinę partnerystę, požiūrį į reikšmingą slaugytojo profesiją, ugdo studentų bendrąsias kompetencijas, savanorystę, atjautą bei supratimą. Tikimės, kad ir kitais metais savo dėmesiu džiuginsime sergančiuosius Pasaulinės ligonių dienos proga, nes duoti – kur kas smagiau nei imti“, – mintimis dalijasi Medicinos fakulteto Slaugos katedros vedėja Vilma Rastenienė.

Ne pirmus metus tęsiant šią tradiciją, Kauno kolegijos Medicinos fakulteto bendruomenė pacientams – senyvo ir pagyvenusio amžiaus žmonėms, praradusiems savarankiškumą kasdienėje veikloje bei šiuo COVID-19 laikotarpiu pasiilgusiems artimųjų ir bendravimo, studentai įteikė vaisių padėklus, sveikinimo atvirutes ir slaugos priemones – dezinfekantus, valymo putas, odos priežiūrai ir praguloms skirtus kremus.

„Medicinos fakulteto Slaugos katedros studentai atliko geriatrijos praktiką. Kilo idėja Pasaulinės ligonių dienos proga aplankyti senolius. Pastaruoju laiku draudžiama lankyti pacientus, todėl studentai norėjo suteikti džiaugsmo įteikdami ligoniams atvirutes. Studentai ne tik noriai dalyvavo, bet ir įsitraukė į savanorišką veiklą“, – kalba dėstytoja Loreta Bukartienė.

VšĮ „Globasta“ globos namuose apsilankiusi III kurso studentė Judita Kmitienė po vizito dalijosi mintimis: „Mūsų tikslas – parodyti vyresniems žmonėms dėmesį, kurio jiems taip trūksta. Malonu prisidėti prie šios iniciatyvos, nes mums, kaip studentams, naudinga ugdyti bendravimo įgūdžius su įvairaus amžiaus žmonėmis. Labai džiaugiuosi, galėdama daryti gerus darbus.“

Kiti studentai, kartu su dėstytoja Rūta Lukianskyte, lankėsi Respublikinėje Kauno ligoninės Slaugos klinikoje. Jų vizitu džiaugiasi LSMU Kauno ligoninės Slaugos klinikos vadovė dr. Lina Urbietė. Šiuo metu, kai ribojamas pacientų lankymas, Kauno kolegijos Medicinos fakulteto studentų ir dėstytojų parodytas dėmesys – didžiulė paguoda pacientams.