Kaip ir kiekvienais metais, šiemet Kauno kolegijos Turizmo ir viešbučių vadybos studijų programos studentai dalyvavo „Nordplus“ projekte „Express Mobility in Tourism“. Antro kurso studentai balandžio 25–29 dienomis, bendradarbiaudami su Latvijos Vidzeme taikomųjų mokslų universiteto (angl. Vidzeme University of Applied Sciences) studentais, organizavo 5 dienų mokomąją kelionę po vieną iš Baltijos šalių – Estiją. Šios kelionės metu studentai turėjo galimybę aplankyti net 5 skirtingas Estijos vietas: Parnu, Kuresarę, esančią Saremos saloje, Hapsalu, Vormsi salą ir Viljandi.

Pirmąją dieną Latvijos ir Lietuvos studentai aplankė Parnu pėsčiųjų taką, Seegi Maja bei Šventosios Elžbietos bažnyčias, Talino vartus. Antra diena buvo skirta aplankyti pagrindinę Kuresarės aikštę ir rotušę, Kuresarės vyskupų pilį bei „Suur Toll and Piret“ paminklą, o trečia – Kalio kraterį, Marimetsa pėsčiųjų taką bei Hapsalu senamiestį.

Ketvirtoji ir penktoji kelionės dienos buvo dar intensyvesnės: ketvirtadienį studentai dviračiais nuvažiavo maždaug 20 km ir aplankė „Fermos“ muziejų, šv. Olavo bažnyčią bei „Allika“ pėsčiųjų taką, o paskutinę kelionės dieną – Viljandi ežerą bei seną vandens bokštą, Sangastės pilį. Visos kelionės metu studentai spėjo ne tik aplankyti daug kultūrinio ir istorinio paveldo objektų, bet ir pagilinti savo studijų žinias, įgydami patirties marketingo, transporto, maitinimo ir viešbučių paslaugų užsakymo koordinavimo, ekskursijų vedimo srityse. Visą „Nordplus“ projekto „Express Mobility in Tourism“ metu įgytą patirtį studentai galės panaudoti tiek tolesnių studijų Kauno kolegijoje metu, tiek pritaikyti ją būsimoje darbo vietoje.

Kauno kolegijos Tarptautinių ryšių skyriaus vadovė Jolanta Valiaugienė atskleidžia, kad dalyvaudami tokiuose projektuose studentai gauna keleriopą naudą. „Studentai, dalyvaudami tokio tipo projektuose, įgyja ne tik profesinių įgūdžių, bet ir lavina komunikacinius, tarpkultūrinio bendravimo, darbo komandoje įgūdžius. Šio projekto esmė ta, kad visą kelionę nuo jos suplanavimo, transporto ir kitų paslaugų užsakymo, bendravimo su paslaugų teikėjais organizuoja patys studentai, jie patys pasirenka lankytinus objektus ir derina maršrutą. Dėstytojai yra tik konsultantai. Tai yra puiki galimybė pritaikyti teorines žinias praktiškai bei pasidalinti patirtimi su kitų šalių studentais. Tokio tipo projektuose įgyta patirtis studentams taip pat padeda apsispręsti dėl specializacijos pasirinkimo“, – sako Tarptautinių ryšių skyriaus vadovė ir skatina studentus aktyviai dalyvauti panašiuose projektuose. „Norėdami sužinoti daugiau informacijos apie projektą kreipkitės į Tarptautinių ryšių skyrių!“.