Spalio 6–7 dienomis Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje susibūrė daug jaunų protų, generavusių idėjas Kaunui – vyko „Kauno startuolių 2018“ programos hakatonas. Hakatone dalyvavo daugiau nei šimtas dalyvių, susibūrusių į 27 komandas, tarp jų – ir Kauno kolegijos.

Dalyviai turėjo sugalvoti idėją ir parengti projektą, naudingą Kauno miesto visuomenei. Komandoms nuolat naudingos informacijos suteikė ir padėjo mentoriai iš įmonės KAYAK. Kauno kolegijos komanda, kurią sudarė logistikos, multimedijos technologijų, grafinio dizaino, taikomosios komunikacijos ir infotronikos studijų programų studentai, kūrė mobiliąją jaunimo veiklos programėlę, per kurią būtų galima susirasti norimos veiklos ir užsiėmimų. Anot Roko Astrakovo, vieno iš Kauno kolegijos komandos narių, komandos sugalvota programėlė spręstų jaunų žmonių laisvalaikio neturėjimo problemą ir suburtų bendraminčius. Veiklos būtų galima ieškoti pagal skirtingus kriterijus (lyties, amžiaus, žmonių skaičiaus). Toje pačioje platformoje Kauno kolegijos studentai planavo vystyti ir smulkųjį verslą. Kaip teigia R. Astrakovas, idėja buvo originali ne funkcijomis, kurios jau egzistuoja kitose programose, o tuo, jog viskas būtų vienoje vietoje.

Kauno kolegijos studentai pasakoja, kad idėja ir jos įgyvendinimas buvo įvertintas gerai, o svarbiausias išsineštas laimėjimas – patirtis, naujos pažintys, komandinio darbo įgūdžiai, smagiai ir prasmingai praleistas laikas, įvairių sričių specialistų konsultacijos. „Mielai dalyvaučiau dar kartą. Projekto organizavimas buvo puikus. Smagu pabendrauti su įvairių sričių specialistais ir gauti iš jų konsultacijų. Naujos pažintys ir idėjų pilamas lietus privertė pasijausti kitaip. Tai skatina tobulėti“, – studentė Dovilė Juodaitytė džiaugiasi įgyta patirtimi.