Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Mados dizaino studijų programos lektorė, mados dizainerė, tekstilės menininkė / tyrinėtoja Indrė Spitrytė tapo keturioliktąjį kartą Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos (LJMS) organizuoto konkurso „Geriausi magistro darbai“ laureate. I. Spitrytės magistro baigiamasis teorinis darbas „Tvarioji tekstilė ir naujasis medžiagiškumas“ (darbo vadovė: doc. dr. Odeta Žukauskienė) išrinktas geriausiu 2022 m. magistro darbu menų srityje.

Šiais metais konkursui buvo pateikti 53 magistro studijų absolventų iš įvairių šalies mokslo institucijų darbai, kuriuos vertino daugiau nei 80 ekspertų iš skirtingų mokslo sričių, kurie išrinko 7 geriausius magistro darbus: po vieną iš technologijos, gamtos, medicinos ir sveikatos, žemės ūkio, socialinių, humanitarinių mokslų ir menų sričių.

Konkursui teikiami tik geriausiais balais įvertinti, aukštųjų mokyklų fakultetų ar institutų atrinkti baigiamieji darbai, kurie ekspertų yra vertinami atsižvelgiant į darbo naujumą, originalumą, tyrimų metodiką ir rezultatų kokybę, išvadų pagrįstumą, svarbą ir (arba) pritaikomumą, darbo apipavidalinimą, teksto nuoseklumą, kalbos taisyklingumą, atitiktį mokslinių tyrimų etikai.

Lektorės I. Spitrytės magistro darbe „Tvarioji tekstilė ir naujasis medžiagiškumas“ per naujų tekstilinių paviršių, naujųjų „epidermių“ paieškų prizmę žvelgiama į globalias problemas, susijusias su gamtos išsekimu, tarša, klimato kaita, vandens suvartojimu. Tiriamajame darbe analizuojamas naujų medžiagų paieškų procesas tekstilės, mados ir meno pasaulyje, siekiama išsiaiškinti tvarių paviršių kūrybinį potencialą bei galimybes. Išplėtotas eksperimentinis tyrimas, aprašantis naujųjų medžiagų kūrimo procesą ir atskleidžiantis jų meninį potencialumą.

„Geriausių magistro darbų konkursas“ – puiki proga įvertinti jaunuosius tyrėjus ir įkvėpti juos toliau žengti mokslo keliu. Džiaugiamės, kad šiemet konkursas sulaukė daugiau nei 50 itin aukštos kokybės mokslinių darbų, kurių analizuojamos temos svarbios ir atliepia šių dienų aktualijas“,– sakė LJMS pirmininkė Jovita Žėkaitė-Maconko.

Konkursu siekiama paskatinti antrosios pakopos studentus rengti aukšto lygio, visuomenei ir pramonei aktualius magistro darbus, o apdovanojimu norima juos paraginti tęsti mokslinę veiklą. Kaip rodo praktika, ne vienas konkurso nugalėtojas sėkmingai tęsia studijas doktorantūroje, pelno pripažinimą tiek respublikiniuose, tiek tarptautiniuose mokslininkų konkursuose.

Sveikiname lektorę su šiuo reikšmingu apdovanojimu!

Nuotraukos: Gintarė Žaltauskaitė, Mari Volens

Parengta pagal www.svietimonaujienos.lt inf.