Jonavos rajono savivaldybei ieškant sprendimų, kaip galėtų būti atnaujintos prieš 50 metų suprojektuotos Civilinės metrikacijos skyriaus patalpos, Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Dizaino studijų programos studentai pasiūlė net 15 projektų, kurie nuo vakar eksponuojami savivaldybėje. Galimybė studentams lavinti studijų metu įgytus praktinius įgūdžius ir pristatyti savo idėjas atsivėrė rugpjūčio mėnesį vykusio Kauno kolegijos vadovų ir Jonavos rajono savivaldybės atstovų susitikimo metu, kai buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.

„Ši partnerystė leis geriau ir kokybiškiau analizuoti rinką bei regiono verslo vystymąsi, tai sudarys sąlygas ugdyti rinkos poreikį atliepiančius studentų praktinius įgūdžius, o studentams – iš Kauno kolegijos žengti tiesiai į sėkmingą karjerą“, – tuomet dalinosi Kauno kolegijos direktorius dr. A. Brusokas.

Jonavos gyventojai kviečiami išrinkti tris labiausiai patinkančius projektus, kurių autoriai bus apdovanoti savivaldybės premijomis.

„Norime atnaujinti Metrikacijos skyriaus patalpas ir pritaikyti jas platesniam naudojimui, todėl labai įdomu pamatyti, kokias idėjas siūlo jaunieji dizaineriai. Tikiu, kad viena šių idėjų, o gal ir keli geriausi pasiūlymai bus įgyvendinti praktikoje“, – sako studentų darbus apžiūrėjęs Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Pagrindinės Jonavos rajono savivaldybės Metrikacijos skyriaus iškilmių salės ir kitų erdvių interjeras kurtas dar 1975 m., vėliau buvo tik minimaliai atnaujintas. Studentai savo darbuose pasiūlė įvairių šiuolaikiškų ir funkcionalių sprendimų, kartu išsaugojo patalpų dalimi tapusius autentiškus meno kūrinius. Kiekvieną projektą lydi trumpas idėjos aprašymas, kur autoriai mini ne tik santuokos ceremoniją, bet ir gamtos simbolius: upę, miško takus.

„Vestuvės yra magiškas gyvenimo etapas, prabangiai nuspalvintas simboliais ir pažadais“, – savo projekto idėją pristato viena iš autorių. Kitame projekte dizaineris siūlo specialią erdvę, kurioje jaunieji galėtų išsaugoti gražiausias savo gyvenimo akimirkas.

Studentų darbus galite pamatyti čia.

Jonavos rajono savivaldybės logotipo autorius – Kauno kolegijos studentas

Su jaunaisiais dizaineriais Jonavos rajono savivaldybė bendradarbiauja jau ne pirmą kartą. Prieš kelerius metus Jonavos miesto prekės ženklo (logotipo) konkurse dalyvavo Menų ir ugdymo fakulteto Grafinio dizaino studijų programos studentai. Konkurso nugalėtojo Aldo Petrėno kurtas logotipas šiandien puikuojasi ant savivaldybės atributikos.

„Dėkoju visiems Kauno kolegijos studentams ir sveikinu nugalėtojus. Net neabejoju, kad tęsime mūsų bendradarbiavimą ir kartu sukursime dar daug gražių projektų“, – tuomet konkurso dalyviams padėką reiškė Jonavos rajono meras M. Sinkevičius.

Parengta pagal Jonavos rajono savivaldybės inf.