Septyni Kauno kolegijos Technologijų fakulteto Kibernetinių sistemų ir saugos studijų programos studentai, pernai apsigynę profesinio bakalauro diplominius darbus Kauno kolegijoje, šiemet savo rankose laikys ir Pietryčių Suomijos taikomųjų mokslų universiteto (South-Eastern Finland University of Applied Sciences, XAMK) diplomus. Šios studijų programos studentams yra sudaryta galimybė baigus studijas Kauno kolegijoje, jas dar metus tęsti Suomijos aukštojoje mokykloje, kurioje jie tobulina tiek profesines, tiek ir anglų kalbos žinias, o sėkmingai pabaigę studijas ir apsigynę baigiamąją darbą gauna Pietryčių Suomijos taikomųjų mokslų universiteto bakalauro diplomą.

Baigusiems studijas pagal dvigubo diplomo programą atsiveria platesnės galimybės

Technologijų fakulteto Informatikos katedros vedėja Dalė Lukšaitė atkreipia dėmesį, kad tai jau penktoji Kibernetinių sistemų ir saugos studijų programos absolventų laida, įgijusi tiek profesinio bakalauro, tiek ir universiteto bakalauro diplomą. „Bendradarbiavimo sutartis su Pietryčių Suomijos taikomųjų mokslų universitetu buvo pasirašyta 2015 metais. Per laikotarpį nuo 2016 m. iki 2021 m. Informatikos inžinerijos studijas baigė ir du diplomus gavo 19 Kauno kolegijos Technologijų fakulteto studentų“, – pasakoja D. Lukšaitė ir džiaugiasi, kad studentų, įgijusių dvigubą diplomą, skaičius kasmet auga.

Ji pažymi, kad baigusieji studijas pagal dvigubo diplomo programą turi pranašumų ne tik Lietuvos, bet tarptautinėje darbo rinkoje. „Baigus 240 kreditų apimties studijas Pietryčių Suomijos taikomųjų mokslų universitete, studentams yra suteikiamas bakalauro laipsnis. Tai tvirtas žingsnis link tolesnių informatikos mokslų krypties magistrantūros studijų užsienio universitetuose. Įgijusiems du diplomus taip pat atsiveria daugiau galimybių darbinantis – šiems absolventams lengviau įsitvirtinti darbo rinkoje ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje“, – sako D. Lukšaitė ir skatina studentus pasinaudoti šia galimybe.

Studijos Suomijos aukštojoje mokykloje padėjo apsispręsti dėl tolesnio profesinio kelio

Kibernetinių sistemų ir saugos studijų programos absolventė Ilona Pukelytė, šią savaitę sėkmingai apsigynusi baigiamąjį darbą Pietryčių Suomijos taikomųjų mokslų universitete džiaugiasi, kad studijų užsienio aukštojoje mokykloje metu įgijo naujų žinių, patobulino anglų kalbos įgūdžius, įgavo pasitikėjimo savimi. Ji taip pat pažymi, kad prieš išvykstant turėjo baimių, tačiau svarbiausia – joms nepasiduoti.

„Manau baimių, susijusių su finansais, kalba, nauja aplinka, planuojant vykti į užsienio šalis visada atsiranda, kyla įvairūs klausimai: „Kas bus, jei nuvykus nepatiks aplinka, pasiilgsiu Lietuvos?“, „Kas bus, jei užsienyje mokytis bus per sunku?“, „Kas bus, jei neišlaikysiu kokio nors egzamino?“. Tačiau baimes visada galima įveikti, svarbiausia, jog tam būtų noro“, – mintimis dalijasi I. Pukelytė. Absolventė džiaugiasi įveikusi baimes ir išvykusi studijuoti į užsienį, kadangi tai padėjo apsispręsti dėl tolesnės karjeros.

„Studijuodama trečiame kurse Kauno kolegijoje vis dar nebuvau apsisprendusi, kokioje IT srityje norėčiau dirbti, o metai, praleisti Pietryčių Suomijos taikomųjų mokslų universitete, leido geriau pažinti save ir pasufleravo idėją ateičiai. Studijuodama šioje Suomijos aukštojoje mokykloje pasirinkau mokomuosius dalykus, kurie būtų susiję tik su IT – tai leido išbandyti daugumą programinių įrangų, tokių kaip „Kubernetes“, „Azure“, „Ansible“ ir t. t.“, – sako I. Pukelytė ir priduria: „Manyčiau, jei studentas dar nėra apsisprendęs, ką veiks po studijų ir / arba nori pagilinti žinias, ieško naujų iššūkių, studijos Pietryčių Suomijos taikomųjų mokslų universitete gali būti puikus pasirinkimas.“

Daugiau informacijos apie Kibernetinių sistemų ir saugos studijų programą galima rasti čia.