Savanorystė, be pagrindinio tikslo – padėti pagalbos stokojantiems, gali tapti galimybe geriau pažinti save, suteikti pilnatvės jausmą, įgyti tam tikrų įgūdžių ar žinių, galinčių praversti ieškant darbo ar kasdienėse gyvenimo situacijose. Į savanorių gretas noriai įsilieja Kauno kolegijos bendruomenės nariai: nuo organizacijos direktoriaus iki darbuotojų bei studentų, aktyviai dalyvaujančių įvairiose savanoriškose veiklose ne tik Kauno kolegijoje, bet ir už jos ribų.

Kauno kolegijos Medicinos fakulteto dėstytoja Rūta Lukianskytė – jau daugiau nei 15 metų užsiimanti savanoriška veikla, maltiečių 30-mečio šventės metu buvo įvertinta garbingu apdovanojimu – Maltos ordino sidabro medaliu „Pro Merito Melitensi“.

„Į šventę suvažiavo maltiečiai iš visos Lietuvos. Daugelis jų jubiliejaus proga buvo apdovanoti padėkomis, o šiais metais labiausiai nusipelnę gavo specialius metų apdovanojimus – Gerumo angelus. Geriausi iš geriausių buvo įvertinti Maltos ordino kryžiais „Pro Merito Melitensi“ ir specialiu medaliu. Juos iškilmingai įsegė Vokietijos maltiečių vadovybės įgaliotinis užsienio ryšiams Constantin von Brandenstein-Zeppelin. Tokius apdovanojimus Lietuvoje turi tik nedaugelis“, – šventės įspūdžiais dalijosi R. Lukianskytė.

Maltos ordino pagalbos tarnybos Kauno grupei vadovaujanti Kauno kolegijos Medicinos fakulteto dėstytoja anksčiau duotame interviu džiaugėsi nuoširdžiu savanorių darbu, kurie savo teigiamu pavyzdžiu užkrečia ir savo artimuosius bei draugus. „Man savanorystė – tai savirealizacija, tobulėjimas ir dalijimasis su kitais. Malonu matyti nuoširdų savanorių darbą, kurie tai daro „iš širdies“, o ne vedini finansinių paskatų. Tačiau manau, kad savanorystei reikia subręsti ir pirmiausia matyti tame prasmę.“

Šventės metu maltiečius sveikino Lietuvos Respublikos ministrės pirmininkės patarėja Aistė Kairienė, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, Švietimo, mokslo ir sporto ministrės patarėja Agnė Andriuškevičienė, Sveikatos apsaugos ministerijos patarėjas Marius Čiurlionis. Šių institucijų atstovų įteiktos padėkos iš visos Lietuvos suvažiavusiems maltiečiams buvo užtarnautas nesavanaudiškos veiklos įvertinimas ir pagerbimas.

Pasveikinti organizacijos atvyko ir svečių iš užsienio – tai Maltos ordino ambasadoriaus Lietuvai patarėjas Krzysztof Wardawy, įteikęs padėkas ambasadoriaus Manfred Ritter Mautner von Markhof vardu, taip pat Vokietijos, Airijos, Latvijos maltiečiai, kiti garbūs svečiai ir maltiečių draugai.