Rugsėjo 24 – 27 dienomis Helsinkyje vyko European Association for International Education (EAIE) metinė konferencija, kuri pritraukė 6200 dalyvių iš 95 pasaulio šalių. Šių metų konferencijos tema – „Encompassing all voices“ (liet. apimanti visus balsus). Į šį renginį vyko visų keturių Kauno kolegijos fakultetų vadovai, kurie dalyvavo konferencijos renginiuose, teikė informaciją apie studijas kolegijoje „Study in LT“ stende, susitiko su akademiniais partneriais iš Europos ir pasaulio.

Suomijos švietimo sistema laikoma novatoriška lydere pasaulyje. „EAIE Helsinki 2019“ programą sudarė daugybė veiklų, tinkančių bendradarbiavimui, ryšių plėtojimui ir dalijimuisi žiniomis: 150 sesijų, 17 seminarų, aukštojo mokslo paroda ir kt.

Konferencijoje dalyvavo ir „Geros šalies indekso“ įkūrėjas Simonas Anholtas. Svečias dalijosi mintimis, kaip galima prisidėti prie sklandesnio pasaulio veikimo, atliepiant tvaraus vartojimo principus, visuotinio klimato atšilimo ir kitas globalias problemas. Plenarinio posėdžio pranešėja ir inkliuzinio švietimo šalininkė Aminata Cairo dalijosi gerąja patirtimi ir iššūkiais, susijusiais su visuomenės įvairove ir jos integracija į aukštojo mokslo sistemą.

Vizito metu kolegijos delegacija lankėsi Suomijos aukštosiose mokyklose su kuriomis bendradarbiauja jau ilgą laiką: Arkados taikomųjų mokslų universitete (Arcada UAS), Metropolijos taikomųjų mokslų universitete (Metropolia UAS), Haaga-Helia taikomųjų mokslų universitete (Haaga-Helia UAS). Taip pat susitiko su Nikaragvos ambasadoriumi Dr. Ricardo Jose Alvarado Noguera. Susitikimo metu buvo aptartos Nikaragvos menininkų keramikos darbų parodos Kaune galimybės.

Pasak fakultetų vadovų, dalyvavimas konferencijoje suteikė galimybę stiprinti esamus ir plėsti naujus ryšius, atrasti naujas bendradarbiavimo galimybes, siekiant gerinti studijų bei mokslo kokybę tiek Kauno kolegijoje, tiek visoje Lietuvoje.

Daugiau informacijos rasite čia.