Kovo mėnesį Kauno ekonominę padangę nušvietė pokyčiai: Kauno rajone, Laisvojoje ekonominėje zonoje, akcinė bendrovė „Freda“ oficialiai atidarė naują baldų gamybos įmonę – UAB „Geras baldų fabrikas“.

Akcinė bendrovė „Freda“ yra seniausia baldų pramonės įmonė Lietuvoje, veiklą pradėjusi kaip lentpjūvė nuo 1880 metų. Dabartinė akcinė bendrovė kaip baldų gamybos įmonė gyvuoja nuo 2001-ųjų. Ši bendrovė yra viena iš lyderiaujančių baldų gamybos įmonių Europoje dažytų baldų segmente, o savo pagamintus baldus tiekia į 50 pasaulio šalių. Daugiamilijoninės investicijos, kaip teigia įmonės vadovai, orientuotos į tolesnį baldų gamybos tobulinimo ir pardavimo augimą, didesnį pridėtinės vertės kūrimą.

Naujos bendrovės atidaryme dalyvavo ir Kauno kolegijos atstovai: direktorius Paulius Baltrušaitis, Technologijų fakulteto dekanas dr. Giedrius Gecevičius ir Pramoninių technologijų katedros vedėjas Giedrius Pilkis. Jie neabejoja, kad ryšių palaikymas su ilgamečiais socialiniais partneriais yra vienas iš prioritetų.

Kaip pažymi Technologijų fakulteto dekanas, Kauno kolegija su įmone „Freda“ daugelyje sričių bendradarbiauja jau daugelį metų. „Daugiausia bendradarbiaujama studentų rengimo klausimais atnaujinant studijų programas, organizuojant praktikas, tačiau su įmonės vadovybe taip pat kalbamės apie dėstytojų praktinių įgūdžių ugdymą per praktikas tokiose moderniose gamyklose, kaip AB „Freda“ ar UAB „Geras baldų fabrikas“. Bendradarbiavimas mokslinių tyrimų klausimais taip pat nėra pamirštas, kadangi yra atliekami įvairūs kompozicinių ir kitų medžiagų, skirtų baldų gamybai, tyrimai“, – apie bendradarbiavimo rezultatus pasakoja dr. G. Gecevičius.

Skirtingų sričių Kauno kolegijos Technologijų fakulteto studentai, pavyzdžiui iš Baldų ir medienos dirbinių gamybos ar Automatinio valdymo studijų programų, įmonėje atlieka praktikas ar net įsidarbina. „Ateityje šis bendradarbiavimas tik plėsis, nes planuojame rengti gamybos inžinerijos, programų sistemų ir kitus paklausius pramonei specialistus“, – teigia Technologijų fakulteto dekanas.

Dar Kauno kolegijos Karjeros dienos metu Andrius Raudonius, AB „Freda“ pamainos vadovas, teigė, kad svarbiausia sudaryti sąlygas jaunam žmogui tobulėti ir kartu kurti pridėtinę vertę. „Tik glaudus bendradarbiavimas tarp pramonės, verslo ir aukštųjų mokyklų yra vienas iš svarbiausių kelių žengiant link modernios ir aukštą pridėtinę vertę kuriančios visuomenės“, – abipusę bendradarbiavimo naudą įvardija dr. G. Gecevičius.

Daugiau apie UAB „Geras baldų fabrikas“ atidarymą skaitykite 15min.lt, „Kas vyksta Kaune“, Lrytas.lt ir Delfi.lt.