Gyvename greitai kintančiame pasaulyje, kur kiekviena diena atneša naujų iššūkių ir neapibrėžtumo, todėl nuolatinis tikslas yra išlaikyti kuo didesnį psichologinį atsparumą ir gebėjimą operatyviai spręsti iškylančias problemas.

Psichologinio atsparumo didinimo iniciatyvos „paSTIPRINK“ tikslas – priminti bendruomenės nariams, kaip svarbu yra rūpintis savo psichologine sveikata ir emocine savijauta. Iniciatyvos metu bus dalijamasi naudinga informacija žmogaus psichologinei, emocinei ir fizinei sveikatai stiprinti.

Ką reiškia „paSTIPRINK“?

Dar neseniai karo, globalios pandemijos grėsmės mums buvo svetimos, tačiau dabar tai yra realybė, kelianti daug streso, nerimo ir baimės. Vis didesnę svarbą įgauna psichologinio atsparumo ugdymas, nes tai padeda lengviau priimti įvairius pokyčius ir kasdienybėje patiriamus sunkumus. 

Iniciatyva „paSTIPRINK“ kviečia pažinti save, geriau atpažinti ir suprasti savo emocijas bei atrasti būdus, kaip stiprinti savo psichologinį atsparumą, gebėti patarti savo artimiesiems, kolegoms ar studijų draugams rasti pagalbą, patiriant emocinius sunkumus.

Kas vyks iniciatyvos metu?

Psichologinio atsparumo didinimo iniciatyva „paSTIPRINK“ nori padėti rasti aktualią ir patikimą informaciją apie emocinę sveikatą bei prieinamą psichologinę pagalbą. Kiekvieną ketvirtadienį iki vasaros pradžios Kauno kolegijos socialinių tinklų paskyrose, interneto svetainėje ir kituose vidiniuose informacijos viešinimo kanaluose galėsite rasti informaciją apie streso valdymą, psichologinės pagalbos šaltinius, miego svarbą, produktyvumo didinimą bei kt. Iniciatyva taip pat kvies Kauno kolegijos darbuotojus ir studentus dalyvauti renginiuose, kuriuose bus dalijamasi streso įveikos būdais, fizinės sveikatos stiprinimo metodais ir pan.

Kodėl svarbu kalbėti apie psichologinę sveikatą?

Susiduriame su įvairiausiomis problemomis ir iššūkiais: finansiniai sunkumai, infliacija, stresas darbe ar studijose, artimojo netekties skausmas, problemos tarpusavio santykiuose, psichologinės traumos, perdegimai – visa tai daro neigiamą įtaką žmogaus psichologinei būklei, paveikia mokymosi ar darbo rezultatus, tarpasmeninius santykius, apsunkina žmogaus dalyvavimą socialiniame gyvenime.

Norint įveikti iššūkius, labai svarbu atpažinti ir suprasti savo jausmus – tai leidžia geriau pažinti save, padeda valdyti emocijas ir skatina išmokti bei patobulinti psichologinio atsparumo ugdymo strategijas.

Taigi, visus Kauno kolegijos studentus ir darbuotojus kviečiame prisijungti prie psichologinio atsparumo didinimo iniciatyvos „paSTIPRINK“ ir kartu stiprinti savo ir kitų bendruomenės narių emocinę savijautą. Juk kartais net paprastas geras žodis bičiuliui ar kolegai, turi didžiulį teigiamą poveikį.

Primename, kad Kauno kolegijos studentams ir darbuotojams yra teikiamos nemokamos konfidencialios psichologų konsultacijos, kurios vyksta darbo dienomis nuo 8 iki 20 val. nuotoliniu būdu ir nuo 8 iki 17 val. gyvai ar nuotoliniu būdu, iš anksto suderintu laiku. Kreiptis galite el. paštu austeja.makulaviciene@go.kauko.lt (konsultacijos gyvai ir nuotoliniu būdu) arba marina.guptor@go.kauko.lt (konsultacijos tik nuotoliniu būdu).