Dėmesio! Renginys perkeliamas į Senąją Zapyškio šv. Jono Krikštytojo bažnyčią (Muziejaus g. 1, Zapyškis, Kauno raj.).

Norite smagaus renginio ir rimto pokalbio apie klimato kaitą bei kasdienius mūsų įpročius? VšĮ „Sumani Vizija“  ir VšĮ „Baltijos aplinkos forumas“  birželio 30 d. 12 val. kviečia šia tema kalbėtis interaktyviomis meninėmis formomis: teatro trupė „4ROOMS“ pristatys forumo teatro spektaklį, po  kurio lauks interaktyvi diskusija su aplinkosaugos ekspertu.

Renginio metu tikimasi per asmeninę dalyvių patirtį formuoti elgesio pokytį, sprendžiant aplinkosaugines problemas ir skleisti atsakingo bei tausojančio vartojimo idėją.

Registruokitės čia.

Renginio trukmė  – 2 val.

Šis renginys, tai gegužės mėnesį startavusio meninio-aplinkosauginio projekto „TAUSOJU, VADINASI, EGZISTUOJU“ dalis, kuriuo siekiama, pasitelkiant menines priemones, didinti visuomenės aplinkosaugį sąmoningumą. Šio projekto tikslas – skatinti atsakingą elgesį, atsakingą vartojimą, akcentuoti kiekvieno mūsų būtiną dėmesį aplinkosaugai.

Šiek tiek plačiau apie Forumo teatrą: 

Forumo teatras – tai  teatro žaidimas, kuriame parodoma neišspręsta problema ir publika kviečiama siūlyti ir išbandyti sprendimus. Tai gerai žinoma diskusijų forma  pasaulyje, ir vis dar naujas Lietuvoje būdas suprasti ir aptarti auditorijai svarbias temas.

Žiūrovas šiame teatre yra aktyvus dalyvis, ne pasyvus stebėtojas. Forumo teatro tikslas – dialogas; kitais žodžiais, tai demokratijos ugdymas įtaigia menine forma; „forumo teatras yra tikrovės atspindys ir tolesnės veiklos repeticija”, – teigia  jo  pradininkas Augustas Boalas. 

Forumo teatras yra laikomas socialinių pokyčių skatintoju. Scenarijus visuomet remiasi konkrečios auditorijos aktualijomis ir pateikiama tai auditorijai atpažįstama forma bei kalba. Visada kalbama apie vertybes: žmogiškieji santykiai, buvimo kartu svarba, būtinybė priimti sprendimus ir prisiimti atsakomybę už galimus padarinius. Veiksmas scenoje stabdomas keletą kartų, kad aktoriai tiesiogiai bendrautų su žiūrovais ir gautų pasiūlymų scenarijaus vystymui. Taip žiūrovai tampa dramos vystytojais. Šio metodo unikalumas – garantuotas emocinis įsitraukimas, situacijos analizė; nedidaktinė edukacinė prieiga. Tai galimybė tobulinti savo kasdienio gyvenimo kokybę, kai maži asmeniniai pokyčiai veda prie didesnių socialinių ir profesinių atradimų.

Kviečiame svarstyti, kaip gali atsirasti ir įsitvirtinti pokyčiai mūsų gyvenime, kokios pozicijos laikosi švietimo institucijos, kai atsiranda drąsių jaunimo iniciatyvų; ieškosime būdų paneigti stereotipinio mąstymo šablonus, kad kasdienis dėmesys aplinkosaugai yra brangus, skirtas tik aukštesnes pajamas gaunantiems, kad „aš vienas lauke ne karys“, „aš per senas keistis“, „o mano kaimynai, tie tai niekada…“ ir panašiai.