Kauno kolegijoje rugsėjo mėnesį įvyko mokymai, kaip naudotis automatiniu išoriniu defibriliatoriumi, kai netikėtai užklumpa nelaimė – susmunka žmogus, kuriam sutrinka širdies ritmas.
Automatiniai defibriliatoriai Europos Sąjungoje pradėti naudoti nuo 2000 metų, o Lietuvoje jų naudojimas įsibėgėjo nuo 2016 metų. Automatiniai defibriliatoriai pravartūs įvairiose viešose vietose, kuriose buriasi masės žmonių: oro uostuose, geležinkelio stotyse, gyvenamuosiuose rajonuose, darbo vietose, prekybos centruose, traukiniuose ir kt. Šiuo metu Lietuvoje yra daugiau nei 100 defibriliatorių. Kauno kolegijoje yra keturi defibriliatoriai: vieną galima rasti Pramonės pr. 22A, antrajame aukšte (prie bibliotekos), antrąjį – Pramonės pr. 20, Verslo fakulteto pirmajame aukšte (prie valgyklos), likusius Medicinos fakultete K. Petrausko g. 15 ir Menų ir ugdymo fakultete A. Mackevičiaus g. 27.
Automatinis išorinis defibriliatorius yra kompiuterinis prietaisas, analizuojantis širdies ritmą, o atpažinęs defibriliuojamą ritmą atlieka defibriliaciją. Taigi šiuo aparatu vienkarčiu trumpu elektros impulsu paveikiama širdis ir taip normalizuojamas jos ritmas. Aparatais naudotis paprasta, nes jie yra įgarsinami kiekvienos šalies valstybine kalba.
Kaip teigia UAB „Hospitex Diagnostics Kaunas“ vadybininkas Raimundas Žebrauskas, nelaimės atveju reikia nebijoti veikti: „Atsakomybę žmogus prisiima ir tada, kai nesiima veiksmų. Pakenkti žmogui neturite galimybės. Galite tik pagelbėti.“
Kaip elgtis nelaimės atveju ir kaip naudotis defibriliatoriumi pasakoja ir rodo R. Žebrauskas (UAB „Hospitex Diagnostics Kaunas“):