Vakar Kauno kolegijos darbuotojai rinkosi į prof. Eugenijaus Laurinaičio paskaitą „Kaip nesupainioti darbo ir gyvenimo“. Profesoriaus paskaita tapo startu naujai vidinei iniciatyvai – „Bendruomenės valandos“, kuri skirta puoselėti bendruomeniškumui, pasisemti žinių.

„Planuojame periodiškai rengti susitikimus su įvairiais išoriniais ekspertais ir specialistais, į kuriuos kviesime Kauno kolegijos darbuotojus ir suteiksime galimybę pasisemti žinių apie fizinės, psichinės ir emocinės sveikatos gerovę, skatinsime rūpintis savimi ir savo savijauta, kuri tiesiogiai veikia ne tik asmeninį gyvenimą, bet ir rezultatus profesiniame kelyje“, – sako bendruomenės gerovės vadovė Smiltė Juraitė.

Po susitikimų su specialistais darbuotojai bus kviečiami neformalioms diskusijoms prie puodelio arbatos ar kavos. S. Juraitė sako, kad tai suteiks galimybę puoselėti bendruomeniškumą, geriau pažinti kolegas, ypač tuos, kurie dirba skirtinguose akademiniuose padaliniuose.

Nauja erdvė – maldos, tylos ir meditacijos kambarys

Prof. E. Laurinaičio paskaita tapo ir simboliniu maldos, tylos ir meditacijos kambario atidarymu.

„Norėjome sukurti vietą, kur žmonės galės ateiti atsipūsti nuo įtampos ir streso, kur galės pabūti tyloje, praktikuoti nusiraminimo ir atsipalaidavimo praktikas, semtis ramybės ir vidinės pusiausvyros, siekti dėmesio sutelktumo, medituoti ar melstis“, – dalinasi šios erdvės įrengimu Kauno kolegijoje besirūpinusi S. Juraitė.

Bendruomenės gerovės vadovė pažymi, kad šis kambarys įrengtas ir atliepiant iš užsienio atvykusių studentų poreikius.

„Mūsų tarptautiniams studentams, išpažįstantiems skirtingas religijas, tai taip pat puiki galimybė turėti ramią vietą ir neapleisti įprastų tradicijų bei maldos praktikų net ir nutolus nuo gimtinės“, – sako S. Juraitė.

Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad įrengtame maldos, tylos ir meditacijos kambaryje yra pripažįstamos ir gerbiamos skirtingos religijos bei įsitikinimai, todėl skirtingi religiniai simboliai nėra paliekami šiame kambaryje – juos galima naudoti atėjus ir išsinešti išeinant.

Maldos, tylos ir meditacijos kambarys yra įrengtas Pramonės pr. 22A, 409 aud.

Prof. E. Laurinaičio knygas su jo autografu galite rasti Kauno kolegijos bibliotekoje.