Kauno kolegija partnerystę su Pietų Korėjoje esančiu Myongji universitetu plėtoja nuo 2022 metų, kai buvo pasirašyta ne tik ES „Erasmus+“ programos tarpinstitucinė mobilumo, bet ir dvišalė bendradarbiavimo sutartis, apimanti įvairiais bendradarbiavimo sritis ir formas. Į šį universitetą dalinėms studijoms jau buvo išvykę kolegijos Tarptautinio verslo studijų programos studentai, planuojami ir nauji studentų mainai.

Balandžio 3–8 dienomis Myongji universitete viešėjusių Verslo fakulteto dekanės Dalios Ilevičienės ir tarptautinės partnerystės vystymo koordinatorės Jolantos Valiaugienės vizitas buvo itin reikšmingas įtvirtinant partnerystę ir planuojant tolesnius bendradarbiavimo veiksmus. Susipažinta su studijų aplinka, išsiaiškintos konkrečios galimybės, aptarti galimi tolesni susitikimai bei finansavimo instrumentai. Kaip teigia D. Ilevičienė, suderinta tolesnė partnerystė rengiant naujus projektus ir įsitraukiant į naujų asociacijų veiklą.

Myongji universitetas yra atviras pasauliui, turi partnerius net 52 pasaulio šalyse. Nuo 2014 metų yra P. Korėjos Švietimo ministerijos akredituota priimti ir administruoti užsienio studentus institucija dėl puikių mokymo ir administravimo rezultatų. Dabar iš maždaug 23 tūkstančių studentų daugiau kaip 1600 yra užsienio studentai. Įdomu, kad daugiausia užsienio studentų iš Europos Myongji universitetas sulaukia iš Prancūzijos, Vokietijos, taip pat Japonijos ir Taivano. Šiose šalyse universitetas turi ir daugiausia partnerių. Anot Myongji universiteto tarptautinės partnerystės koordinatorės Jay Chae, šiuo metu Kauno kolegija yra vienintelė jų partnerė Baltijos šalyse, todėl universitetui labai aktualus tolesnis bendradarbiavimo plėtojimas ir studentų mainai užtikrinant universiteto tarptautinę aprėptį ir tarpkultūriškumą.

Tai lyderiaujanti ir toliau auganti institucija tyrimų ir inovacijų plėtojimo srityje, todėl prieš pat vizitą paskelbta ir vizito metu J. Valiaugienės pristatyta Europos Komisijos informacija apie naujas galimybes P. Korėjos tyrėjams dalyvauti „Europos horizonto“ programoje kolegas ypač sudomino. Vizito metu taip pat pasidalinta Kauno kolegijos projektine patirtimi įgyvendinant tarptautinius projektus ir aptartos galimų projektinių veiklų sritys.

Bendradarbiavimui su P. Korėjos universitetais skatinti skiriamos ne tik „Erasmus+“ mobilumo stipendijos – yra galimybė abipusius mainus finansuoti ir pagal „DUO-Korea 2024 Fellowship Programme”. Tai ypač aktualu plėtojant abipusius tyrėjų mainus.