Kauno kolegijos direktorius Mindaugas Misiūnas balandžio 17-ąją pasirašė bendradarbiavimo sutartį su viešąją įstaiga „Kaunas 2022“, kuri šiuo metu jau planuoja parengiamuosius projekto „Kaunas Europos kultūros sostinė 2022“ veiksmus.

Europos komisijoje buvo priimtas sprendimas, kad 2022 m. Europos kultūros sostine taps Kaunas. „Projektas „Kaunas – Europos kultūros sostinė“ yra ilgas penkerių metų maratonas, o ne trumpos distancijos bėgimas. Mes sieksime, kad Kaunas būtų stiprus Europos kultūros taškas ir po 2022-ųjų“, – teigė VšĮ „Kaunas 2022“ direktorė Virginija Vitkienė. Sutarties pasirašymą inicijavęs Kauno kolegijos Kultūrinės veiklos organizavimo studentas Edvinas Vadoklis mano, kad ši naujai užsimezgusi partnerystė yra ypač aktuali Kauno kolegijos studentams – bendradarbiavimas su vienu iš didžiausių projektų Lietuvoje atvers galimybes atlikti praktiką, įsitraukti į miesto kultūros kūrimą, prisidėti prie projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ renginių organizavimo, užmegzti naujus kontaktus, vykdyti pilietines ir kultūrines iniciatyvas bei įgyti vertingos profesinės patirties.

Kauno kolegija – daugiaprofilinė valstybinė aukštojo mokslo įstaiga, kurios nuolatinis studijų kokybės tobulinimas nukreiptas į socialiai atsakingų, kūrybingų, pasitikinčių savimi ir siekiančių išskirtinumo savo srityje specialistų ugdymą. Sutartį pasirašęs kolegijos direktorius M. Misiūnas džiaugėsi naujai užsimezgusia partneryste: „Pagaliau ir Kauno kolegija gali prisidėti prie to, kad Kaunas būtų matomas visos Europos mastu“, – teigė direktorius.

Abi įstaigos, pasirašiusios bendradarbiavimo sutartį, pripažįsta, kad pažangą ir proveržį visose srityse lemia glaudūs mokslo ir studijų, pramonės ir verslo institucijų ryšiai. „Pradėjus vystyti šią bendradarbiavimo idėją, atradome, jog abi institucijas daug kas vienija: šiuolaikiškas požiūris ir atviras dialogas, siekis atverti platesnius kelius jaunam žmogui ir tikėjimas juo. Projekto šūkis „Kaunas 2022: iš laikinosios į šiuolaikinę“ ir Kauno kolegijos šūkis „Šiuolaikiškos ir praktiškos studijos“ papildo vienas kitą. Tai patvirtina abiejų institucijų tikslą – Kauno miestą ir visą Lietuvą vesti šiuolaikišku keliu“, – įžvalgomis dalijasi E. Vadoklis. Studentas pastebi, kad tam, jog būtų įgyvendinti organizacijų išsikelti tikslai, reikia jaunų ir veržlių žmonių, savo sričių lyderių ir geriausių studentų iniciatyvos – jie yra būsimo Kauno kūrėjai. Išsakytai idėjai pritaria ir V. Vitkienė, teigianti, kad jaunų žmonių emigracija, skaudi „protų nutekėjimo“ problema liečia ir Kauną, todėl norima sukurti palankų mikroklimatą jaunų žmonių idėjoms ir kūrybiškumui, kad šiems nereikėtų pripažinimo ieškoti svetur.

Bendradarbiavimo sutarties pasirašymo tikslas – sudaryti galimybes Kauno kolegijos studentams tapti šio istorinio įvykio liudytojais ir kultūros kūrėjais, palaikyti jaunų žmonių idėjas, padėti jas realizuoti ir leisti kurti šiuolaikišką miestą šiuolaikiškoje šalyje. Manoma, kad kultūrinės veiklos organizavimo, įstaigų ir įmonių administravimo, anglų kalbos ryšiams su visuomene, dizaino, taikomosios komunikacijos, grafinių technologijų ir kitų kolegijoje vykdomų studijų programų studentai ras savo vietą projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ veiklose. „Šis bendradarbiavimas – reikalingas ir svarbus tiltas tarp vieno didžiausių ir  laukiamiausių projektų, kursiančių Kauną ir Lietuvą, bei ją puoselėsiančių jaunų, veržlių žmonių. Leiskime jiems šiuolaikiškas ir praktiškas studijas paversti idėjomis ir darbais Kaune“, – sėkminga iniciatyva džiaugiasi ir aktyviai prisidėti prie „Kaunas 2022“ veiklos skatina E. Vadoklis.

Visa aukštosios mokyklos bendruomenė skatinama aktyviai generuoti idėjas ir jomis dalintis su VšĮ „Kaunas 2022“ komanda: „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ yra visų mūsų programa ir tam, kad nuveiktumėme didelius darbus, reikia ir jūsų įsitraukimo. Siūlyti savo idėjas gali kiekvienas“, – trečiadienį susirinkusiuosius skatino VšĮ „Kaunas 2022“ direktorė Virginija Vitkienė, pabrėždama, kad organizacijoje laukiami tiek praktikantai, tiek savanoriai. Daugiau informacijos apie projektą rasite birželio 4 dieną startuosiančioje interneto svetainėje.