2022 m. kovo 22 d. Kauno kolegijoje svečiavosi Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Vydas Gedvilas, generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas, prezidento patarėjas Edas Nickus bei Regionų krepšinio lygos (RKL) prezidentas Vidas Butkus. Susitikimo metu buvo aptarta bendrų studijų programų rengimo, studentų praktikų, LKF ir RKL specialistų paskaitų studentams, studijų programų pristatymo sportininkams bei kitos bendradarbiavimo galimybės. Šiandien, kovo 28 d., šios galimybės ir ketinimai buvo užtvirtinti pasirašant trišalę bendradarbiavimo sutartį.

Kauno kolegijos direktorius Paulius Baltrušaitis sutarties pasirašymo metu džiaugėsi dėl LKF ir RKL pasitikėjimo kolegija bei atskleidė, jog tikimasi nesustoti žengus pirmuosius žingsnius ir plėtoti bendradarbiavimą.

„Tikrai malonu dėl tokio įvertinimo, kad buvo kreiptasi į mūsų instituciją. Manau, kad reikėtų kalbėti ne tik apie naudą, kurią gaus kolegija, bet ir apie vertę valstybei, kurią kuriame remdami krepšinį. Vis dėlto, krepšinis yra tam tikras mūsų valstybės prekės ženklas ir tai tarnauja tiek mokslui, tiek verslui.

Tikimės, kad šis bendradarbiavimas plėtosis neapsiribojant pirmais žingsniais ir Kauno kolegija ateityje išliks stipri krepšinio rėmėja tiek Lietuvoje, tiek, galbūt, ir už Lietuvos ribų“, – mintimis dalijosi Kauno kolegijos direktorius P. Baltrušaitis.

LKF prezidentas Vydas Gedvilas taip pat neslėpė džiaugsmo dėl pasirašytos bendradarbiavimo sutarties.

„Šiandien ypatinga diena – Lietuvos krepšinio federacijoje pasirašome sutartį su Kauno kolegija, kuri yra lyderiaujanti kolegija Lietuvoje. Džiaugiamės, jog šioje kolegijoje yra vykdoma Sporto vadybos studijų programa, kurioje ruošiami mums taip reikalingi krepšinio vadybininkai.

Mūsų federacija yra viena geriausių Lietuvoje, turime daug lygų – Lietuvos krepšinio lygą, Nacionalinę krepšinio lygą, Regionų krepšinio lygą. Džiaugiuosi, kad tai yra pati gausiausia krepšinio lyga, kurioje žaidžia 41 komanda, apimama visa Lietuva, visi regionai, o į tą lygą įsitraukia labai daug jaunų, perspektyvių krepšinio žaidėjų, kurie ateityje žais, manau, ir už Lietuvos rinktinę, ir už įvairias mūsų jaunimo rinktines.

Džiaugiuosi, kad šiandien čia yra ir Kauno kolegijos direktorius, kuris patikėjo šio projekto nauda. Manau, kad šis socialinis projektas kurs pridėtinę vertę ir bus naudingas tiek Lietuvos krepšinio federacijai, tiek Kauno kolegijai“, – sakė LKF prezidentas V. Gedvilas.

Panašių nuotaikų neslėpė ir RKL prezidentas Vidas Butkus, taip pat atskleidęs, jog tikisi, kad bendradarbiavimas su Kauno kolegija ateityje tik stiprės.

„Ši diena yra tikrai neeilinė, kada pirmą kartą mes, krepšinio atstovai, pasirašome tokią sutartį su akademine bendruomene. Aš be galo džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad tai yra būtent Kauno kolegija, kadangi matau labai didelę sinergiją bendradarbiavime su šia aukštąją mokykla. Pirmiausia, apie pačią Kauno kolegiją bus išgirsta ir pačiuose atokiausiuose Lietuvos kampeliuose. Taip pat ir Kauno kolegijos bendruomenė dažniau girdės apie Regionų krepšinio lygą ir didins jos žinomumą savo draugų ir artimųjų tarpe. Todėl aš manau, kad ši sinergija turi neįtikėtinai didelę reikšmę krepšinio augimui“, – apie bendradarbiavimo potencialą kalbėjo RKL prezidentas V. Butkus.

Kauno kolegijos bei RKL ir LKF partnerystė – ateities projektų pradžia, kuriais bus siekiama populiarinti krepšinio kultūrą, rengti stiprius sporto vadybos specialistus, kurie sėkmingai įsilietų į krepšinio pasaulį ir prisidėtų prie jo stiprinimo., suteikti sportiškam jaunimui bei kolegijos bendruomenei galimybes realizuoti savo pomėgius ir gebėjimus, tapti aktyviais varžybinės aplinkos dalyviais, prisidėti prie tūkstantinę auditoriją telkiančių renginių.