Stojimai į aukštąsias mokyklas jau baigėsi, pirmakursiai visai netrukus pradės naujus mokslo metus pasirinktame universitete ar kolegijoje.
Pagrindinio ir papildomo priėmimo etapų rezultatai rodo, jog Kauno kolegija ir šiemet atsidūrė tarp lyderiaujančių aukštųjų mokyklų ir, išlaikiusi minimalaus konkursinio pereinamojo balo (4,3) kartelę, sulaukė daugiausiai pirmakursių tarp universitetų ir kolegijų Kaune.
Kauno kolegiją rinkosi motyvuoti stojantieji
Remiantis Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, šiemet naujus mokslo metus pradės 18 769 pirmakursių. Tai 1 500 mažiau pirmakursių nei pernai. Universitetuose stojantieji sudarė 10 579 sutartis, o kolegijose – 8 190 sutarčių.
Kauno kolegijoje šiemet studijas pradės 1 548 pirmakursiai. Tai – didžiausias būsimų studentų skaičius Kaune tarp visų aukštųjų mokyklų. Pastebima ir tai, kad Kauno kolegija pagal būsimų pirmakursių skaičių ir toliau lyderiauja ne tik Kaune, bet ir Lietuvoje. Šiemet ši aukštoji mokykla yra trečia pagal priimtųjų studijuoti skaičių – ją lenkia tik Vilniaus universitetas ir Vilniaus kolegija.
Pasak Kauno kolegijos Studentų priėmimo skyriaus vadovės Daivos Baranauskienės, šie skaičiai išties džiugina ir rodo, jog studentai pasitiki Kauno kolegijos studijų kokybe, nepaisant iššūkių, su kuriais teko susidurti karantino metu.
„Išties džiugu, kad Kauno kolegija užima tvirtą poziciją ir toliau išlieka viena populiariausių aukštųjų mokyklų Lietuvoje, sulaukianti didelio stojančiųjų susidomėjimo. Šiemet ir vėl sulaukėme daug Kauno kolegijoje motyvuotų studijuoti stojančiųjų – pirmu ir antru pageidavimu Kauno kolegiją rinkosi 78 proc. priimtų studijuoti pirmakursių“, – džiaugiasi D. Baranauskienė.
Populiariausios studijų programos neapleidžia pirmaujančių pozicijų
Šiemet net penkios Kauno kolegijos studijų programos pateko į populiariausių kolegijose 10-tuką pagal pirmą prioritetą. Populiariausia pagal stojančiųjų skaičių šiemet buvo Logistika, antra – Kosmetologija, trečia – Ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas. Ketvirtoje vietoje šiemet atsidūrė Bendrosios praktikos slauga, o penktoje – Burnos higiena.
Kauno kolegijoje, lyginant su pernai metais, stojantiesiems taip pat buvo siūloma ir daugiau valstybės finansuojamų vietų. Daugiausia studentų į valstybės finansuojamas vietas surinkusios studijų programos Kauno kolegijoje – Bendrosios praktikos slauga, Finansai, Logistika, Multimedijos technologija ir Pardavimai ir marketingas.
Kauno kolegija, viena iš aukštųjų mokyklų, kurios siekdamos išlaikyti aukštą studijų kokybės lygį kartelės nenuleido ir paisė Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtinto minimalaus konkursinio pereinamojo balo (4,3) tiek į valstybės finansuojamas, tiek į mokamas studijų vietas.
Rugpjūčio 31 d. baigėsi tiesioginis priėmimas po kurio paaiškėjo, kad studijas Kauno kolegijoje pradės 1 571 pirmakursis.
Straipsnį galima rasti „Kauno dienoje“.