Kauno kolegijos ir Nyderlandų Avans aukštosios mokyklos studentų grupės sausio 14-16 dienomis susibūrė tam, kad išsiaiškintų, kokio potencialo esama konkrečiuose Kauno apskrities verslo sektoriuose plėtoti tarptautinius santykius. Studentai atliko rinkos tyrimą, kuris atskleidė Lietuvos ir Nyderlandų įmonių bendradarbiavimo galimybes prekių ir paslaugų eksporto, importo bei investicijų srityse.

Projekto dalyviai, Kauno kolegijos ir Avans aukštosios mokyklos studentai, dirbdami tarptautinėse ir tarpdisciplininėse komandose, analizavo Kauno apskrities verslo aplinką – daugiau negu penkiolikos verslo įmonių, priklausančių šešiems skirtingiems sektoriams, atvejus: transporto / sandėlių, mažmeninės prekybos, tekstilės, informacinių technologijų, gamybos, turizmo ir sveikatinimo.

Pasak Kauno kolegijos Karjeros centro vadovo Mindaugo Samuolaičio, projektui ruoštasi iš anksto: „Avans aukštosios mokyklos studentai prieš atvykdami į Lietuvą analizavo Nyderlanduose veikiančių įmonių verslo sektorius, o atvykę čia ir dirbdami grupėse kartu su Kauno kolegijos studentais – Lietuvos. Atlikę analizę, studentai kūrė reklaminius vaizdo įrašus, kurie reprezentuos Kauno apskrities verslo aplinką Nyderlanduose, kaip potencialią vietą investicijoms ir bendradarbiavimui“.

„Džiaugiamės puikiu projekto organizuotumu ir studentų bendradarbiavimu – suburtos išties stiprios komandos. Studentams labai naudinga dalyvauti tokiame projekte, nes jie gali pažinti kitą kultūrą ir praplėsti pažinčių ratą tarptautiniu mastu. Dirbdami komandose ir vykdami į įvairias Lietuvos įmones, studentai susipažino su jų veiklos specifika, įgijo organizacinės ir komunikacinės praktikos, tobulino anglų kalbos įgūdžius“, – bendradarbiavimo privalumus atskleidė projekto idėjos bendraautorius Nyderlandų Avans aukštosios mokyklos lektorius Rob de With.

Projekto pabaigoje kiekvieną iš sektorių atstovaujanti komanda komisijai, sudarytai iš Kauno kolegijos ir Avans aukštosios mokyklos atstovų, pristatė išorinės verslo aplinkos tyrimo išvadas ir pačių sukurtus reklaminius vaizdo įrašus apie aplankytas įmones, kurios priklauso skirtingiems verslo sektoriams. Studentų pristatomuosiuose darbuose buvo išskiriamas aukštas potencialas verslo įmonių plėtrai ir investicijoms Lietuvoje.

„Džiaugiamės, kad projekto tikslai buvo įgyvendinti su kaupu. Ateityje žadame rengti tokio tipo projektus bent kelis kartus per metus, o šiais metais atlikti dar ne vieną projektą su kolegomis iš  įvairių užsienio universitetų įtraukiant dar daugiau studentų“, – atskleidžia Kauno kolegijos Technologijų fakulteto dekanas dr. Giedrius Gecevičius ir priduria, kad šio projekto metu studentai turėjo galimybę bendradarbiauti su pažangiausiomis įmonėmis Lietuvoje, kai kurios jų – lyderės pasauliniu mastu: „Labai džiaugiamės, kad įmonės įvertino jaunuolių motyvaciją ir nori bendradarbiauti ateityje – studentai gavo pasiūlymus tęsti darbus ir įsitraukti į įmonių veiklą“.

Tarptautiniai projektai atliepia vieną iš Kauno kolegijos uždavinių  tobulinti studijų tarptautinio atvirumo prielaidas.