Ar jau teko matyti per Lietuvą riedantį spalvingą vilkiką ir būrį jaunuolių, kviečiančių virtualiai aplankyti skirtingas Kauno vietas ir tokiu būdu pažinti įvairialypę laikinąją sostinę? Pirmieji originalaus projekto „Kaunastic VR“, aplankysiančio net 30 šalies miestų ir miestelių, ambasadoriai – Kauno kolegijos studentai. Sėkmingai praėję projekto atrankas, šie jaunuoliai kartu su „Kaunastic VR“ komanda keliauja per Lietuvą, kviesdami moksleivius pažinti Kauną gyvai.

Projektą „Kaunastic VR“ organizuoja Kauno miesto savivaldybė ir jos įsteigta turizmo skatinimo bei verslo pritraukimo agentūra „Kaunas IN“. Šiuo projektu siekiama kitų Lietuvos miestų gyventojus, ypač jaunuomenę, supažindinti su nuolat šurmuliuojančiu Kaunu. „Kaunastic VR“ suteikia galimybę virtualių akinių būdu aplankyti 12 skirtingų lokacijų, tarp kurių – krepšinio rungtynės, šiuolaikinio šokio teatro „Aura“ pasirodymas, „Kiemo galerija“, mokslinės laboratorijos, kavinės ir barai.

Kartu su vilkiku, reprezentuojančiu „kaunastišką“ miestą, po Lietuvą keliauja studentai, neabejingi Kaunui ir Kauno kolegijai: „Kaunastic VR ambasadoriumi paskatino tapti mintis, kad teks keliauti po Lietuvos miestus ir bendrauti su panašaus amžiaus žmonėmis. Noriu sužinoti vyraujančią nuomonę apie Kauną ir galbūt ją pakeisti į gerąją pusę. Bendravimas – mano variklis, todėl nė akimirkai nesudvejojau“, – motyvacija prisijungti prie komandos dalijosi studentas Rokas Rimeikis. „Kai sužinojau visą „Kaunastic VR“ koncepciją, man patiko, kaip išradingai ir originaliai galima pateikti miestą, jį parodyti iš įvairių pusių visos Lietuvos gyventojams“, – kolegai antrina Kauno kolegijos studentė Viktorija Gudauskaitė.

Studentai pasakoja, kad Lietuvos miestų ir miestelių gyventojai domisi Kauno kultūriniu gyvenimu – parodomis, muziejais, gatvės menu ir su tuo susijusiais renginiais. Žinoma, jaunimas neretai klausia apie naktinio gyvenimo ir sporto galimybes viename iš šalies didmiesčių: „Labai smagu, kad Kaunas turi, ką pasiūlyti beveik kiekvienam. Visada randame, ką papasakoti“, – džiaugiasi V. Gudauskaitė. „Manau, teiginys, kad jaunas žmogus yra miesto veidas – labai teisingas, nes jauni žmonės formuoja miesto įvaizdį įvairiais būdais: žingeidumu, kūrybiškumu ir inovatyvumu, skatinančiu miesto plėtrą, augimą. Bendraudami su atėjusiaisiais bandome perteikti mūsų pačių jauseną ir kuo daugiau papasakoti, kodėl mums gera gyventi Kaune“, – pasakoja Dovydas Janulevičius.

Ne paslaptis, kad Kaunas yra laikomas studentišku miestu, todėl moksleiviai dažnai domisi ne tik miesto erdvėmis, veiklomis, bet ir studijomis: „Važinėjant po daugelį Lietuvos miestų ir miestelių tenka bendrauti su jaunais žmonėmis, kurie dar nežino, ką nori veikti ateityje. Kartais tenka būti patarėju ir pasakoju apie Kauno kolegiją. Smagu, kad mokiniai noriai klausosi studentų patirčių ir nori išgirsti patarimų“, – apie darbo „Kaunastic VR“ ypatumus pasakoja D. Janulevičius. „Mokiniai dažniausiai prašo patarti, kur galima studijuoti Kaune. Jeigu moksleivis pasako, kad rinksis studijas Kauno kolegijoje, visada sumušame delnais“, – juokauja R. Rimeikis. Studentas atvirauja, kad gera būti ne tik Kauno miesto, bet ir kolegijos atstovu: „Kauno kolegija man asocijuojasi su žodžiu „namai“. Čia nėra streso, visi šypsosi, niekas nesistengia pakenkti.“ V. Gudauskaitė prideda, kad tiek aukštoji mokykla, tiek miestas greitai tapo neatsiejama gyvenimo dalis: „Pirmiausia Kaunas man reiškia žmones, kuriuos čia sutikau ir kurie tapo mano draugais. Taip pat Kaunas – savitas, europietiškas miestas, kuriame galima rasti tiek seną trobelę, tiek modernų ofisą. Čia puikiai dera urbanistinis ir gamtos peizažai.“

 „Kaunastic VR“ komanda kiekvieną savaitę aplanko vidutiniškai du Lietuvos miestus. Projektas, kuris iš viso truks tris mėnesius, – jau įpusėjo ir spėjo susilaukti žiniasklaidos dėmesio. Daugiau skaitykite: 15min, „Kas vyksta Kaune“, „Kauno diena“.