Jaunosios įvaizdžio dizainerės kūrė „Eglės Žalčių karalienės“ legendąJau šį sekmadienį, gruodžio 17 d., Kauno „Žalgirio“ arenoje vyksiančiame miuzikle „Eglė žalčių karalienė“ pasirodys aktoriai, kurių įvaizdį kūrė Kauno kolegijos studentės. Merginoms iš Justino Vienožinskio menų fakulteto Įvaizdžio dizaino katedros buvo suteikta proga įgyti vertingos kūrybinės patirties ir paplušėti premjeros, kuri neseniai įvyko Klaipėdoje, užkulisiuose.

Antrakursės Diana Marija Kvietkauskaitė ir Miglė Kunickytė pasakojo, jog tai buvo gera patirtis, nes turėjo galimybę išbandyti savo jėgas ir žinias miuziklo aktorių įvaizdžių kūryboje. Taip pat merginos turėjo susipažino su Lietuvoje ir užsienyje žinoma dizainere Vida Simanavičiūte, kuri yra pagrindinė kostiumų dailininkė. Anot studenčių, buvo įdomu stebėti, kaip miuziklo aktoriai ruošėsi įkūnyti legendos personažus. „Atlaikėme pasiruošimo miuziklui krūvį bei pirmąją premjerą, o iki Naujųjų metų mūsų laukia darbas dar trijuose premjeriniuose spektakliuose: Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje“, – sakė D. M. Kvietkauskaitė.

Būsimos įvaizdžio dizainerės pasakojo, jog pirmasis jų žingsnis buvo sudaryti minčių ir sąvokų žemėlapį, kuriuos kūrybinio darbo eigoje išgrynino tirdamos pasakos struktūrą, analizuodamos pagrindinius personažus, Eglę ir Žilviną, bei jų tarpusavio santykį. Legendoje išryškėja dvi skirtingos erdvės: žemiškasis ir vandens gelmių pasaulis. „Kadangi Eglė buvo iš žemės, jos įvaizdyje vyravo santūrios spalvos, tačiau jai perėjus į Žilvino karalystę, atsirado mėlyni, spindintys vandens atspalviai“, – tokį spalvų pasirinkimą aiškino D. M. Kvietkauskaitė. „Jų kostiumuose turėjo atsispindėti visa Ievos ir Adomo istoriją primenanti drama, kurią atskleidėme kurdamos aksesuarus veikėjų kostiumams. Buvo labai daug darbo, tačiau rezultatai džiugina“, – papildė M. Kunickytė. V. Simanavičiūtė pasirinko žvilgančią kostiumų tekstūrą, todėl įvaizdžio dizaino studenčių kurtuose aksesuaruose taip pat buvo svarbus šviesos atspindys medžiaginiuose paviršiuose ir aukso spalvos detalės.

Jaunosios įvaizdžio dizainerės kūrė „Eglės Žalčių karalienės“ legendąMerginos pažymėjo, jog kūrybiniame procese laikėsi kostiumų dailininkės rekomendacijų ir tarėsi su katedros vedėja Olese Kekiene bei dėstytoju Viliumi Venckevičiumi. „Tai pirmas mūsų bendradarbiavimas su dizainere, kuriant ne tik aksesuarus miuziklo aktorių kostiumams, tačiau ir grimuojant aktorius“, – sakė D. M. Kvietkauskaitė.

„Mums, antro kurso studentėms, pirmą kartą teko kurti miuziklui, susipažinti su tiek daug skirtingų, talentingų, kuriančių žmonių“, – įspūdžiais dalijosi M. Kunickytė. Merginos pripažino, jog imtis tokio atsakingo darbo buvo baisu, tačiau džiaugėsi sulaukusios įvertinimo ir padėkos iš dizainerės V. Simanavičiūtės. Studentės patikino, jog tokiuose projektuose svarbiausias yra komandinis darbas, kuriame reikia gebėti netrukdyti kitiems. „Esame viena didelė ir tvirta grupė, galinti padaryti daug ir siekti dar daugiau. Mes – puiki komanda“, – džiaugėsi jaunosios įvaizdžio dizainerės.

Jaunosios įvaizdžio dizainerės kūrė „Eglės Žalčių karalienės“ legendąJaunosios įvaizdžio dizainerės kūrė „Eglės Žalčių karalienės“ legendą