Festivalis „Odisėja 72“ iki šiol buvo Lietuvoje atitikmenų neturintis trumpametražių filmų kūrimo iššūkis, kurį jo organizatoriai nusprendė kiek pakeisti, dalyviams skirdami naują užduotį – per 72 valandas sukurti muzikinį klipą. „Odisėja 72“ iššūkį priėmė 23 muzikinių klipų kūrėjų komandos. Festivalyje su kūrybine komanda „Vėtra“, kūrusia vaizdo klipą atlikėjo Alen Chicco kūriniui „Gyventi“, dalyvavo Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Įvaizdžio dizaino studijų programos studentė Kotryna Dirsytė.

„Festivalyje dalyvavau pirmą kartą. Pirmą kartą prisidėjau ir prie muzikinio klipo kūrimo. Darbas su režisieriumi ir kitais komandos nariais, gilinantis į jų idėjas, vizijas, sumanymus man buvo labai įdomus. Džiaugiuosi, kad studijų metu įgytas žinias ir įgūdžius, savo gabumus galėjau panaudoti, prisidėdama prie muzikinio klipo koncepcijos vizualizavimo. Alen Chicco yra išskirtinis atlikėjas, kuriam kurti įvaizdį, kurį inspiravo Antuano de Sent Egziuperi „Mažojo princo“ personažas, buvo labai kūrybiška užduotis. Visa šiame festivalyje įgyta patirtis man yra neįkainojama“, – džiaugiasi studentė.

Nepaisant to, kad muzikinio klipo kūrimas truko ilgai K. Dirsytė sako, jog sekėsi labai gerai. „Muzikinis klipas turėjo būti užbaigtas per 72 valandas, todėl mano komanda sugalvojo jį filmuoti viena kamera. Buvo surengtos dvi repeticijos, po kurių sekęs filmavimas pavyko puikiai“, – pažymi studentė.

Kūrybinės komandos „Vėtra“ kurtą muzikinį klipą „Odisėja 72“ dalyvių kūrinius vertinusi komisija – režisierius Saulius Baradinskas, muzikos atlikėja ir aktorė Jurga Šeduikytė bei muzikos klipų prodiuseris ir operatorius Laurynas Mataitis – išrinko originaliausiu.

Muzikinį klipą žiūrėkite čia.

Sveikiname studentę K. Dirsytę ir jos komandą „Vėtra“!

Nuotraukos: U. Narkauskaitė; J. Auškelis, K. Polubinskas, S. Lukoševičius (www.zmones.lt)