Ilgametė Kauno kolegijos iniciatyva puoselėti Pelėdų kalną plėtojama ir toliau – šių metų liepos 10 dieną Kauno kolegija su Kauno miesto savivaldybe pasirašė sutartį, pagal kurią Kauno miesto savivaldybė skirs finansavimą projektui „Vėliava Pelėdų kalne“ įgyvendinti. Aukštoji mokykla kartu su Žaliakalnio bendruomene „Pelėdos“ įprasmindami Lietuvos Respublikos šimtmečio progą aukščiausioje Kauno vietoje – ant Pelėdų kalno (73,4 metrų virš jūros lygio) – ketina įrengti 26,6 metrų aukščio vėliavos stiebą ir iškelti Trispalvę į 100 metrų virš jūros lygio aukštį. Vėliava bus matoma iš Aleksoto apžvalgos aikštelės ir senamiestyje, Pilies teritorijoje.

Pelėdų kalnas yra istoriškai reikšminga vieta visam Kauno miestui. Caro valdžios laikais ant Pelėdų kalno stovėjo dvi forto baterijos ir tai buvo gynybinių įtvirtinimų viršūnė. Kasdien 8 valandą ryte, aidint patrankų šūviams, būdavo iškeliama vėliava, o vakarais, 18 valandą, – nuleidžiama. Ši tradicija miesto gyventojams kasdien primindavo, kad Kaunas – karinės tvirtovės miestas.

Prieš šimtmetį atgavus Nepriklausomybę, lietuviai ant to paties stiebo keldavo šalies tautinę vėliavą. Esama išlikusių duomenų, kad 1920-ųjų gegužę pirmojo Steigiamojo Seimo posėdžio proga čia ne tik plevėsavo šalies Trispalvė, bet ir buvo pasodinti penki ąžuolai. Dėl šios priežasties kalnas dar kartais vadinamas Ąžuolų. Autentiškas pylimas ir vienas iš penkių ąžuolų išliko iki šių dienų ir yra paminklinė vertybė. Vieta šiuo metu žinoma kaip neįrengta miesto apžvalgos aikštelė, Žaliakalnio bendruomenės susirinkimų taškas.

Vėliavos stiebas taps Kauno miesto akcentu ir bus naudojamas valstybinės vėliavos iškėlimui įvairių švenčių metu. Taip pat planuojama įrengti priėjimo prie vėliavos infrastruktūrą, kuri galėtų būti turistų traukos objektas, miesto apžvalgos aikštelė visuomenės kultūros ir laisvalaikio poreikiams tenkinti. Tikimasi, kad plevėsuojanti Trispalvė ir įgyvendintas infrastruktūros projektas puoš Kauną ilgus metus.

Vėliavos stiebo ir priėjimo infrastruktūros įrengimo darbai turėtų būti baigti dar šių metų spalio–lapkričio mėnesiais. Šiuo metu baigiamas rengti techninis projektas, vykdomas vėliavos stiebo viešasis pirkimas. Darbai finansuojami Kauno miesto savivaldybės lėšomis pagal Visuomeninės paskirties objektų prieinamumo didinimo programą ir Kauno kolegijos lėšomis. Projektui Kauno miesto savivaldybė skyrė 32 959 Eur.