Šių metų rugsėjo 2-oji pažymėjo ne tik naujų mokslo metų pradžią. Šią dieną Kauno kolegijos užsienio studentams prasidėjo ir įspūdingas studijų Lietuvoje laikotarpis. Šį semestrą pagal „Erasmus+“ mainų programą ir dvišales bendradarbiavimo sutartis studijuoti ir atlikti praktiką Kauno kolegijoje atvyko daugiau nei penkiasdešimt studentų iš užsienio aukštojo mokslo institucijų. Sulaukėme studentų iš Belgijos, Graikijos, Ispanijos, Jordanijos, Kinijos, Latvijos, Nyderlandų, Portugalijos, Prancūzijos, Turkijos, Ukrainos ir Vokietijos.

Per pirmąjį mėnesį studentai susipažino su kolegijos akademiniu miesteliu, sutiko savo dėstytojus, turėjo priprasti prie naujos studijų aplinkos. Džiugu, jog užsieniečiai aktyviai prisijungė prie renginio „Erasmus dienos‘19“, kuris vyko vos antrąją jų vizito Lietuvoje savaitę.

Apart mokslų užsieniečiai smagiai leido laisvalaikį: žaidė susipažinimo žaidimus, laužė liežuvius mokydamiesi lietuvių kalbos pagrindų, skanavo lietuviškus patiekalus, dalijosi savo šalių tradicijomis ir maistu. Be to, mainų studentai turistavo Kaune – pamatė istorinę prezidentūrą, Rotušę, pilį, Vyčio skulptūrą, pasigrožėjo milžiniškais piešiniais ant pastatų sienų, pasivaikščiojo Vilniaus gatvėje, Santakos parke. Užsieniečiai taip pat jau spėjo aplankyti ir sostinę, kurioje klaidžiojo senamiesčio gatvėmis, stebėjosi Užupio Respublikos konstitucija, domėjosi Lietuvos istorija katedros požemiuose. Rugsėjį, dar nespėjus atšalti orams, studentai taip pat aplankė pajūrį. Ten jaunuoliai braidė Baltijos jūroje, grožėjosi Kuršių nerijos kopomis ir mėgavosi tvyrančia ramybe. Užsieniečiai klausėsi gido pasakojamų legendų ant Raganų kalno, pasivaikščiojo Klaipėdoje. Žinoma, neaplankytas neliko ir žymusis Palangos tiltas.

Prabėgo dar tik mėnuo, o užsienio studentų atmintyje jau įsirėžė krūva neužmiršamų atsiminimų. Ateinančiais mėnesiais jų laukia akademiniai iššūkiai ir dar daugiau nuotykių, įspūdžių, kelionių ir pažinimo džiaugsmo. Labai smagu, kad nuo pat pirmųjų dienų Lietuvoje užsieniečiais rūpinasi ir visais klausimais padeda Kauno kolegijos Erasmus studentų tinklo (ESN KK) mentoriai. Džiugu, kad atgal į namus mainų studentai grįš ne tik su užsidirbtais pažymiais, krūva šiltų prisiminimų, bet ir turėdami tikrų draugų iš Lietuvos bei viso pasaulio.