Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Interjero dizaino absolvento Arno Vilčinsko baigiamasis darbas sulaukė ypatingo įmonės „VikingDome“ susidomėjimo ir aukščiausio komisijos įvertinimo. Interjero dizaino studentas baigiamajame darbe pristatė bendradarbystės (angl. coworking) erdvę Kaune, partizanų g. 22, o darbo zonas projektavo pasitelkęs šios įmonės polikarbonato berėmę konstrukciją „Aura“.

„VikingDome“ dirba laisvų formų stiklo fasadų ir metalinių erdvinių konstrukcijų srityje, o jaunojo dizainerio originalūs kūrybiniai sprendimai buvo paviešinti oficialioje įmonės interneto svetainėje.

Asociacija „Slėnis Nemunas“ vykdė projektą „Coworking’o veiklos modelio pritaikymas bendruomeninei veiklai vykdyti“. Šio projekto metu buvo atliktas tyrimas, kuriuo siekta išanalizuoti esamas galimybes Lietuvos bendruomenėse pritaikyti sparčiai populiarėjantį bendradarbystės veiklos modelį. Dėl šios priežasties buvo analizuojamos Lietuvos ir užsienio šalių patirtys, nagrinėtos tokio modelio diegimo galimybės, galimos alternatyvos, konsultuotasi su pirmojo tokio tipo centro Lietuvoje „Hub Vilnius“ steigėju Mindaugu Daniu. Projekto metu buvo vykdoma vienos bendruomenės gyventojų apklausa, analizuojama, ar Lietuvos gyventojai turi pakankamai informacijos apie šį veiklos modelį, kokie tokio modelio atitikmenys jau yra mūsų šalyje. Tyrimo duomenys parodė, kad lietuviams bendradarbystė – ganėtinai naujas ir menkai žinomas veiklos modelis.

Nepaisant to, Kaune šiuo metu yra dvylika bendradarbystės ofisų, o beveik kas pusę metų atidaroma vis nauja erdvė, skirta verslui. Ryškėja tendencija, kad dar nespėjus įrengti patalpų, beveik visos vietos yra nuperkamos arba rezervuojamos, tad jų poreikis mieste išties didelis.

Remdamasis atliktu tyrimu, A. Vilčinskas baigiamajame darbe iškėlė jauno žmogaus, norinčio pradėti savo verslą, tačiau dažnai neturinčio tinkamos vietos darbui ir susitikimams, problemą. Bendradarbystės erdvių tinklo didinimas – būdas sudaryti bendradarbiavimo sąlygas jauniems žmonėms ir galimai prisidėti prie opios problemos – emigracijos – mažinimo.

Dizaineris baigiamojo darbo objektu pasirinko administracinės paskirties dviaukštį pastatą Partizanų gatvėje 22, Kaune, kurio bendras plotas 750 m². Pastatas iki renovacijos ilgą laiką buvo nenaudojamas. Įgyvendindamas meninę koncepciją, A. Vilčinskas interjero erdvėje suformavo dvi funkcines darbo zonas stikliniame kupole, išlaikydamas plano simetrinę ašį. Taip pat buvo projektuojamos dvi erdvės pasitarimams pusės kupolo struktūroje. Plane numatytos dvi funkcinės zonos tiek darbui, tiek poilsiui. Erdvė didelė ir vientisa, skaidri, lengvai perregima. Baigiamųjų darbų gynimo kvalifikacinės komisijos darbas įvertintas 10 (puikiai). Baigiamojo darbo vadovė – Gražina Šutienė.

Susipažinti su A. Vilčinsko baigiamuoju darbu galite čia.

Dizaino katedros „Facebook“ paskyra.