Pernai Kauno kolegijoje startavo naujas projektas „HOBBYPRO“, kviečiantis darbuotojus dalytis savo žiniomis bei patirtimi su kolegomis. Puoselėjantis vieną iš Kauno kolegijos vertybių – bendruomeniškumą – projektas vienija turiningo laisvalaikio ieškančius ir savo žiniomis bei sukaupta patirtimi dalytis norinčius darbuotojus. Kartu tai – vienas iš būdų kurti ir puoselėti ilgalaikius ir glaudžius bendruomenės narių santykius.

„HOBBYPRO“ projekto koordinatorius, Kauno kolegijos kultūrinės veiklos vadovas Eimantas Zaksas atskleidžia, jog tik startavęs projektas sulaukė didelio darbuotojų įsitraukimo į veiklas.

„Nuo pat pirmųjų užsiėmimų „HOBBYPRO“ veiklos sulaukė didelio darbuotojų susidomėjimo ir įsitraukimo. Aktyvų norą tapti šio projekto dalimi pareiškė tiek veiklas norintys vesti darbuotojai, tiek kažką naujo išmokti ar sužinoti norintys jų kolegos. Projektas vykdomas jau 3 mėnesius, per kuriuos įvairiose veiklose dalyvavo 150 bendruomenės narių“, – dalijasi E. Zaksas bei priduria, kad projektas bus vykdomas ir toliau. Taip pat bus siekiama įtraukti dar daugiau bendruomenės narių, vykdyti daugiau užsiėmimų.

Būdama socialiai atsakinga organizacija, Kauno kolegija skatina darbuotojus įsitraukti į savanoriškų organizacijų veiklas, dalytis savo sukaupta patirtimi ir žiniomis. E. Zaksas atskleidžia, jog iš šio siekio ir kilo „HOBBYPRO“ idėja.

„2021 metų tikslas buvo skatinti darbuotojus prisijungti prie savanoriškų organizacijų, savo laiką skiriant veiklai jose. Iš to kilo idėja, jog Kauno kolegijos bendruomenės nariai galėtų savo patirtimi bei žiniomis dalytis ir tarpusavyje, taip skatinant darbuotojus turiningai praleisti laisvalaikį, geriau pažinti vienas kitą, stiprinti bendruomeniškumą“, – pasakoja E. Zaksas.

Dalyvavusieji užsiėmimuose planuoja tai daryti ir ateityje

Vieną iš „HOBBYPRO“ veiklų išbandžiusi Verslo fakulteto lektorė Aušra Liorančaitė-Šukienė atskleidžia, jog ją garsų terapijos užsiėmime dalyvauti paskatino noras išmokti ką nors naujo.

„Garsų terapijos užsiėmime nusprendžiau sudalyvauti, nes patinka išmokti ir atrasti naujus dalykus – visi užsiėmimai, kuriuose dalyvavau buvo labai vykę ir mielai juose dalyvaučiau dar kartą“, – sako A. Liorančaitė-Šukienė bei priduria, jog „HOBBYPRO“ užsiėmimuose rekomenduoja dalyvauti ir kitiems bendruomenės nariams.

„Planuoju dalyvauti ir kituose užsiėmimuose, nes tai padeda paįvairinti rutiną ir išmokti naujų naudingų dalykų“, – mintimis dalijasi Verslo fakulteto lektorė.

Su kalėdinių mėsos patiekalų gamybos subtilybėmis „HOBBYPRO“ užsiėmimo metu susipažinusi Technologijų fakulteto Maisto technologijos katedros laborantė Kristina Milčiuvienė taip pat užsiėmime dalyvavo vedina noro įgyti naujų žinių.

„Kadangi pati dirbu Maisto technologijos katedroje, tai norėjosi daugiau sužinoti. Nesu labai „susidraugavusi“ su mėsiškais patiekalais, o yra tekę ragauti užsiėmimą vedusios dėstytojos gamintą vyniotinį iš vištienos ir labai patiko, todėl norėjau pasimokyti gaminimo technologijos“, – pasakoja K. Milčiuvienė. Ji taip pat dalijasi, jog įspūdžiai iš užsiėmimo liko puikūs, o kituose „HOBBYPRO“ užsiėmimuose taip pat planuojanti dalyvauti.

„Įspūdžiai liko patys geriausi. Dėstytoja viską parodė, paaiškino. Atmosfera užsiėmimo metu buvo puiki. Jei tik bus dėmesį patraukiančių užsiėmimų ir laisvų vietų juose, tai būtinai stengsiuosi sudalyvauti“, – sako K. Milčiuvienė.

Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovė Smiltė Juraitė, dalyvavusi drabužių dizaino užsiėmime, taip pat džiaugiasi, jog kolegijoje vykdoma veikla, leidžianti įgyti naujų žinių, geriau pažinti kitus bendruomenės narius.

„Įspūdžiai, kuriuos išsinešiau iš užsiėmimo – patys geriausi. Labai patiko lektorės, kurios vedė užsiėmimą, įdomiai pristatė medžiagą ir kantriai patarinėjo, kai dalyviai patys ėmėsi dekoruoti atsineštus rūbus ar jų elementus.

Būtinai dalyvausiu ir kituose užsiėmimuose! Pirmiausia dėl to, kad tai yra fantastiška galimybė išbandyti dalykus, kurių niekada nesi bandęs. Taip pat dalyvavimas „HOBBYPRO“ veiklose yra puiki proga geriau pažinti savo kolegas neformalioje aplinkoje, užmegzti šiltesnius ryšius, kurie tikrai pasitarnaus kartu sprendžiant darbe iškylančius iššūkius. Manau, kad projekto „HOBBYPRO“ idėja puikiai atliepia vieną iš Kauno kolegijos vertybių – bendruomeniškumą ir jo skatinimą. Juk mūsų organizacijos principai yra bendravimas ir bendradarbiavimas, dalijantis sukaupta patirtimi, žiniomis bei idėjomis“, – mintimis dalijasi S. Juraitė.

Anoniminės apklausos metu darbuotojai taip pat kviečiami pateikti savo nuomonę apie užsiėmimus, kuriuose jiems teko dalyvauti. Šios apklausos rezultatai atskleidžia, jog darbuotojai džiaugiasi ne tik galimybe sužinoti ar išmokti ką nors naujo, bet ir pabūti kartu, susipažinti su kolegomis bei stiprinti bendruomeniškumą. Visi užpildžiusieji apklausą pažymėjo, jog dalyvautų ir kitose „HOBBYPRO“ veiklose bei aktyviai teikė pasiūlymus, kokių veiklų norėtų ateityje.

Noras dalytis žiniomis paskatino vesti „HOBBYPRO“ užsiėmimus

Edukaciją „Paslaptingas bičių gyvenimas“ organizavusi Kauno kolegijos lektorė Laura Baumann atskleidžia, jog užregistruoti šį užsiėmimą ją paskatino noras dalytis žiniomis su kolegomis.

„Nedaug žmonių žino apie apiterapiją, todėl jaučiu norą ir pareigą šviesti visuomenę apie šį mokslą. Iš to kilo noras prisijungti prie „HOBBYPRO“ ir užregistruoti šią veiklą“, – sako L. Baumann, dėstanti apiterapijos pagrindus Kauno kolegijos studentams.

„Man svarbu dalytis savo sukauptomis žiniomis, kad žmonės galėtų rinktis natūralius produktus. Pavyzdžiui, Prancūzijoje yra specializuotos ligoninės, kuriose taikoma apiterapija, tuo tarpu Lietuvoje ne visi gydytojai žino apie šią sritį. Todėl noriu, jog kuo daugiau žmonių sužinotų apie apiterapiją“, – sako apiterapeutų tarybos narė L. Baumann.

Savimasažo užsiėmimą organizavusi Agnė Žebrauskienė atskleidžia, jog ją organizuoti šį užsiėmimą taip pat paskatino noras dalytis sukauptomis žiniomis.

„Mane paskatino noras dalytis turimomis žiniomis ir taip padėti kolegoms, kurie nori lengvai ir iš karto padėti sau spręsti kilusias sveikatos problemas ar užkirsti kelią jų atsiradimui. Dalytis yra gera“, – sako A. Žebrauskienė bei priduria, jog į užsiėmimą susirinkę kolegos rodė didelį susidomėjimą.

„Įspūdžiai iš užsiėmimo išliko patys šilčiausi, emocijos buvo geros, nes asmenys susirinko su dideliu noru sužinoti, išmokti kažką naujo“.

Kadangi „HOBBYPRO“ projektas susilaukė itin didelio susidomėjimo ir aktyvaus darbuotojų įsitraukimo, vietos į užsiėmimus itin greitai užpildomos. Informacija apie vyksiančius užsiėmimus ir kvietimai registruoti veiklas pateikiami el. paštu.

Šiuo metu jau buvo įvykdyta daugiau nei 15 veiklų:

    • Arvydo Martinaičio tapybos užsiėmimas;
    • Dainos Daukšienės keramikos užsiėmimas;
    • dr. Ernestos Trečiokienės užsiėmimas „Kaip pasigaminti skanius ledus?“;
    • „Liofilizacija / džiovinimas šalčiu – kas tai?“
    • „Stalo žaidimai: „Mafia“;
    • Rimantės Rimgailytės ir Mildos Jankuvienės drabužių dizaino užsiėmimas;
    • Lauros Baumann edukacija „Paslaptingas bičių gyvenimas“;
    • sportinio pokerio užsiėmimas;
    • Manto ir Justinos socialinių šokių salsos ir bačiatos užsiėmimas;
    • Ligitos Judickaitės-Pašvenskienės garsų terapijos užsiėmimas;
    • Laimono Adomavičiaus šachmatų užsiėmimas;
    • Agnės Žebrauskienės savimasažo užsiėmimas;
    • Audronės Vizbarienės judriųjų žaidimų popietė „Atgal į vaikystę“;
    • Gintarės Jurkševičiūtės linijinių šokių užsiėmimas;
    • Neringos Lisinos „Šuniuko tinkamo elgesio formavimo“ ir „Pažintis su žirgu: nuo paglostymo iki jojimo“ užsiėmimai.