Antrąsyk organizuotame uosto technologijų hakatone „Portathon Baltic 2020“, vykusiame rugsėjo 25–27 dienomis, susirinko dalyviai ne tik iš Lietuvos, bet ir Švedijos, Vokietijos, Olandijos bei Junginių Arabų Emyratų. Renginys kvietė burtis akademinį jaunimą, skirtingų industrijų atstovus bei įvairių sferų specialistus generuojant inovatyvius sprendimus, aktualius ne vien Klaipėdai, bet ir kitiems Baltijos jūros regiono uostams.

Komisijos sprendimu, po 12-os finalinių pristatymų, pirmąją vietą pelnė – Kauno kolegijos komanda, antrą vietą užėmė Rostoko ir Vismaro universitetų atstovai iš Vokietijos, trečią vietą – Amity universiteto komanda iš Dubajaus.

48-ių valandų trukmės lenktynėse Kauno kolegijos atstovai apdovanoti už sugeneruotą krantinių būklės monitoringo sistemos, pasitelkiant sensorius, sprendimą. Kauno kolegiją atstovavusią ekipą sudarė Technologijų fakulteto Kompiuterinių tinklų administravimo ir Programų sistemų studentai kartu su dėstytoju Tomu Pečiuliu.

„Esame labai patenkinti rezultatu, džiaugiamės, kad tokie projektai padeda atsiskleisti studentų talentams ir gebėjimui iš kitos perspektyvos įvertinti problemas, su kuriomis susiduria Baltijos jūros regiono uostai“, – teigia Kauno kolegijos komandos mentorius T. Pečiulis.

Net 75 proc. visos ES prekybos vyksta per uostus, todėl jų vaidmuo Europos ekonomikos kontekste itin svarbus. „Tikiuosi, kad uostai, kaip tikri multimodaliniai hubai, bus skaitmeninės transformacijos priešakyje, o privalumai, kuriuos atvers buvimas išmaniais, peržengs transporto ir logistikos sektorius ir paveiks visą mėlynąją ekonomiką, tūkstančius mažų ir vidutinių įmonių“, – apie renginio dalyvių sukurtą vertę pasakoja eurokomisaras Virginijus Sinkevičius.

„Portathon Baltic 2020“ iššūkių spektras apėmė skaitmenizacijos logistikos sektoriuje, automatizuotos uostų įrangos, uosto terminalų  skaitmenizacijos, išmanių transporto ekosistemų kryptis, kibernetinio saugumo jūriniame sektoriuje tematiką. Taip pat renginys aprėpė sprendimus, padedančius mažinti vandens taršą panaudojant jūrų biologinius išteklius ar komponentus.

Daugiau informacijos portale 15min.lt.