Jau rytoj, spalio 3 d., oficialiai atidaromas pirmą kartą organizuojamas Tarptautinis fotografijos ir medijų meno festivalis IPMA.

Organizatorių komanda maloniai kviečia visą kolegijos bendruomenę aktyviai dalyvauti festivalio renginiuose, kuriuose bus gilinamasi į dirbtinio intelekto ir meno sąveikos temą. Ar menas gali būti politiškas ir nesenstantis vienu metu? Kaip monetizuoti kūrybą? Kaip keisis meno suvokimas ir kas bus jo autorius tobulėjant dirbtiniam intelektui? Diskutuoti apie naujas ir aktualias fotografijos, medijų bei dirbtinio intelekto galimybes kvies bei savo kūrybą festivalio metu pristatys daugiau nei 20 kultūros lauko profesionalų.

Festivalio startas – skandalingojo menininko Boris Eldagsen (Vokietija) eksperimentinės instaliacijos „Trauma porn“ pristatymas, kuris vyks rytoj, spalio 3 d., 17 val. Laikinojoje M. K. Čiurlionio dailės galerijoje (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas)Naudodamas nacistinės Vokietijos ir Antrojo pasaulinio karo fotografijomis kaip vaizdų šaltiniu, pasitelkęs DI įrankį, menininkas instaliacijoje stengiasi atkurti traumuojančius savo tėvo, tuometinio šešiolikmečio, patekusio į karo mėsmalę, prisiminimus.

19 val. „Žalgirio“ arenos amfiteatre (Karaliaus Mindaugo pr. 50, Kaunas) B. Eldagsen pristatys pranešimą apie projekto „Trauma porn“ idėją ir kontekstą, kvies diskutuoti apie visuomenės traumas ir jų ilgalaikes pasekmes.

Kauno kolegijos bendruomenei festivalio renginių lankymas yra nemokamas.

Festivalio organizatoriai: Kauno kolegija

Festivalio vadovė: Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Fotografijos studijų programos koordinatorė Svetlana Batura.